Зеленський і спікер парламенту Португалії обговорили вступ України в ЄС і НАТО

Зеленський і спікер парламенту Португалії обговорили вступ України в ЄС і НАТО

Володимир Зеленський, Аугушту Сантуш Сілва
. Президент Володимир Зеленський та голова парламенту Португалії Аугушту Сантуш Сілва. Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою парламенту Португалії – Асамблеї Республіки – Аугушту Сантушем Сілвою, який прибув до Києва з візитом на чолі парламентської делегації. Політики, зокрема обговорили вступ України в ЄС і НАТО та проведення Глобального саміту миру.

Як повідомляє пресслужба президента, Зеленський подякував Португалії за підтримку України, зокрема, за підтримку рішення про надання Україні статусу кандидата на членство ЄС, євроатлантичного курсу України, зміцнення ЗСУ та за надання прихистку десяткам тисяч українських біженців.

Політики також обговорили взаємодію між Україною та Португалією на шляху інтеграції України в ЄС і НАТО. Зеленський наголосив на важливості початку переговорів до кінця поточного року про вступ до ЄС.

"Це стане потужним стимулом для українського суспільства й українських захисників, які вже понад 14 місяців стримують агресора", — сказав він.

Президент також окреслив очікування України від Вільнюського саміту НАТО, зокрема щодо створення механізму дієвих безпекових гарантій на період до набуття Україною членства в Альянсі.

Окремо політики обговорили імплементацію української формули миру.

Зеленський подякував за підтримку Португалією мирних ініціатив нашої держави, зокрема в межах ООН.

"Україна зацікавлена в залученні якомога ширшого кола країн до проведення Глобального саміту миру", – сказав він і висловив сподівання, що Португалія підтримає зусилля України з підготовки саміту миру.

Президент подякував Португалії за безпекову підтримку, зокрема за передачу танків Leopard 2.

Він поінформував делегацію португальського парламенту про першочергові потреби української армії для контрнаступу і висловив сподівання, що Португалія зможе ухвалити рішення для посилення можливостей українського війська на передовій.

На початок