Попри голосування одеситів: міськрада перейменувала два райони міста

Попри голосування одеситів: міськрада перейменувала два райони міста

Попри голосування одеситів: міськрада перейменувала два райони міста
Суворовський район Одеси. Фото: Суспільне Одеса

Одеська міська рада перейменувала Суворовський та Малиновський райони міста на Пересипський та Хаджибейський на сесії 3 травня.

Питання про перейменування районів винесла на сесію фракція "Довіряй ділам". Проєкт рішення опублікували на сайті міської ввечері 2 травня. У пояснювальній записці до проєкту вказано, що такі назви рекомендувала історико-топонімічна комісія.

Попри голосування одеситів: міськрада перейменувала два райони міста
Результати голосування депутатів міськради за перейменування. Фото: скриншот трансляції

Міська рада проводила онлайн-голосування щодо перейменування районів. В ньому одесити виступили проти перейменування Суворовського району на Пересипський. Проти перейменування було 2 835 голосів, за — 2 782.

За словами депутати від "Слуги народу" Олександри Ковальчук, комунікація щодо перейменування району була проваленою, адже містянам не запропонували альтернативних назв та не пояснили, чому перейменування Суворовського району на Пересипський буде вдалою.

"Дивно спочатку проводити голосування, а потім казати, що ми не маємо звертати на це уваги. І це системна помилка людей, які відповідали за комунікацію цього перейменування. На мій погляд, комісія запропонувала непоганий варіант з Пересипським. Аби запропонували ще варіанти, але наголосили на тому, що топонімічна комісія рекомендує Пересипський, змістити увагу на те, що це був Пересип, що це було задовго до Російської імперії та Радянського Союзу".

За її словами, мала кількість людей проголосувала також через провалену комунікацію, адже говорити про питання почали після постів активістів із закликами голосувати проти перейменування на Пересипський.

Одеська міськрада не змогла проголосувати за перейменування Суворовського району міста
Олекснадра Ковальчук, депутатка "Слуги народу" в Одеській міськраді

Як заявив віцемер Одеси Олег Бриндак, голосування було консультативним і депутати мають права не враховувати його рішення і мають виконувати українське законодавство, яке передбачає перейменування. Також, за його словами, під час голосування проводилися маніпуляції:

"Всі бачили як в останні години ці обходи по будинкам. Коли з'являлися з одного будинку по 20-30 квартир голосуючих".

"Голосування, яке було в нас зараз і показало приблизно 50 на 50. 50%, на що апелюють зараз люди, кажуть, що не хочуть назву Пересипський. Тобто з 50%, які проголосували за те, щоб залишити Суворовський район, десь 30-40%, тобто більшість – це люди, які хочуть залишити назву Суворовський. Але ми розуміємо, що якби ми не хотіли піти назустріч людям, почути людей, але є закон, який нам це не дозволяє", — зазначив депутат від "Довіряй ділам" Олег Ентарович.

Альтернативна назва для Суворовського району

Проєкт щодо перейменування Суворовського району в Миколаївський подала на сесію фракція "Європейської солідарності". У проєкті вказано наступне: Цитата з проєкту:

"Назва "Миколаївський район" запропонований на честь міста Миколаїв, який після повномасштабного вторгнення російської федерації 24 лютого 2022 року став форпостом, який не дозволив захопити південь України, в тому числі й місто Одесу".

"Фактично, партія мера і сам мер виступили проти рішення одеситів, які в багатьох онлайн голосуваннях виступили проти Персипського району і в офіційному голосуванні, яке було запроваджено мерією, і в альтернативних голосуваннях в тг-каналах, в яких було декілька опцій. В цих тг-каналах перемагав Миколаївський, який запропонували ми. Можливо, саме тому партія мера не захотіла підтримувати цей варіант тому, що ми, хоча насправді його підтримує більшість одеситів", — прокоментував депутат від "Європейської солідарності" Петро Обухов .

Також на сесії Одеської міської ради 3 травня

  • З другої спроби в Одесі затвердили двох заступників міського голови
  • Експертиза за мільйон: в Одесі встановлюватимуть причини зсуву на узвозі Маринеска
  • В Одесі будуть виявляти й брати на облік аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації ДТП.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок