Сенсація в Полтаві та гол майбутнього тренера. Топ-5 незабутніх протистоянь “Динамо” й “Ворскли” УНІАН

8 липня “Динамо” та “Ворскла” з’ясують сильнішого у фінальній битві за Кубок України. І хоч статистика зустрічей цих клубів - значно на користь “Динамо”, однак протистояння киян та “Ворскли” все ж є принциповим і багатим на події. Розгроми, незабиті пенальті, голи перед самим фінальним свистком, сенсація в першому матчі - пригадуємо найбільш пам’ятні поєдинки клубів.

1. “Ворскла”-“Динамо”, 29 червня 1996 р. (4:3).

Дебютант вищого дивізіону здолав чемпіона, де грали Ребров, Хацкевич, Лужний, у матчі з сімома забитими м’ячами! “Динамо” на чолі з Йожефом Сабо тоді все ще оговтувалося після провалу в єврокубках з “Рапідом” та “Ксамаксом”, і додало до невдач ще й ганебну поразку в Полтаві. До того ж раніше жодній українській команді не вдавалося забити чотири м’ячі у ворота чемпіона, та ще й за перший тайм.

У другій половині зустрічі розгнівані кияни припускалися фолів і лишилися в меншості - червоні картки побачили перед собою автор другого голу й нинішній тренер “Ворскли” Юрій Максимов (51’) та Владислав Ващук (88’).

Примітно, що тоді за ворсклян виступали п’ятеро орендованих динамівців, які прагнули довести, що гідні основи клубу.

Подивитися на гру з іменитим суперником прийшли понад 26 тисяч глядачів.

Голи: Чуйченко (5, 13), Кобзар (21), Кислов (32) — Ребров (3), Максимов (8), Шкапенко (77).

2. “Ворскла”-”Динамо”, 14 серпня 2010 р. (3:1)

Друга в історії, і найбільша в рахунку перемога полтавчан в матчі з пенальті на останніх хвилинах. На очах у своїх вболівальників, яких на стадіоні імені Олексія Бутовського знову зібралося чимало (понад 15 тисяч), “Ворскла” першою повела в рахунку. І сталося це лише на початку другого тайму. “Динамо” швидко зуміло зрівняти й перехопити ініціативу в грі, однак три форварди киян (проти одного у “Ворскли”) - Гусєв, Мілевський та новачок Бертольйо, - довести жодну з атак до завершення не спромоглися.

Наприкінці зустрічі заміни від Миколи Павлова значно освіжили гру господарів, і на 84-й хвилині “зелено-білі” вже вийшли вперед. А кульмінацією став пенальті у ворота “Динамо” (90’): голкіпер киян Бойко сфолив у своєму штрафному і не вгадав кут польоту м’яча. 3:1.

Голи: Сачко (48), Алмейда (52), Краснопьоров (84), Безус (п., 90).

3. "Динамо"-"Ворскла", 12 вересня 2002 р. (8:0)

Одна з найбільш розромних перемог в історії українського футболу, три дублі за один матч, шість м'ячів за 23 хвилини! На виправдання "Ворскли" можна сказати, що команда стримувала тиск господарів й навіть завдавала гострих ударів, поки не лишилася в меншості. Травму за 20 хвилин до фінального свистка отримав нігерійський гравець полтавчан Нвоґу, а всі заміни були вичерпані. "Динамо" сповна скористалося перевагою, і нищівним рахунком додало собі впевненості перед стартом у Лізі чемпіонів проти "Ньюкасла". До речі, одним із м'ячів земляків покарав полтавчанин Олександр Мелащенко.

Голи: Леандро (7, 17), Шацьких (64, 83), Рінкон (70, 77), Чернат (71), Мелащенко (80).

4. "Динамо"-"Ворскла", 11 липня 2009 р., Суперкубок України (0:0, (4:2, пен.)

"Динамо" як чемпіон сезону 2008/09 зустрілося в боротьбі за Суперкубок з "Ворсклою", яка сенсаційно обіграла у фіналі Кубка України "Шахтар".

Підопічні Миколи Павлова всіляко старалися подвоїти кількість національних трофеїв, виходили в контратаки в першому таймі, створювали супермоменти в другому, стримували атаки опонентів. Так, один із ударів Василя Сачка спинила лише стійка. Динамівці повністю перехопили ініціативу до кінця поєдинку, однак так само підводила реалізація. У підсумку рахунок в основний час матчу в Сумах так і лишився "сухим". Вже у серії післяматчевих пенальті "Динамо" не змарнувало свого шансу, всі удари виявилися точними й по сейву здійснили надійний Шовковський та поперечка, 4:2.

5. "Динамо"-"Ворскла", 22 квітня 2007 р. (1:1)

Чемпіон та аутсайдер турнірної таблиці у напруженій битві сильнішого так і не виявили. У другому таймі першими забили ворскляни. Могла знову статися сенсація, однак через 15 хвилин рефері вказав на 11-метрову позначку біля воріт гостей. Утім, динамівський легіонер Родріго пенальті несподівано не реалізує. Тим часом автор голу "Ворскли" Грумич через емоційну суперечку з суддею вирушив на лавку, лишивши свою команду вдесятьох. Після цього кияни забили гол у відповідь, але до перемоги зустріч довести не спромоглися.

Топ-5 незабутніх протистоянь “Динамо” та “Ворскли”УНІАН

Топ-5 незабутніх протистоянь “Динамо” та “Ворскли”

Загалом 53 рази зустрічалися на полі ворскляни та динамівці, і лише в 4 іграх полтавський клуб лишив суперника без очок. У 9-ти матчах команди розписали нічию. Як зміниться ця статистика у фіналі Кубка України та чи зможемо ми додати цю битву до переліку незабутніх?

Пряму трансляцію поєдинку проведе суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ 8 липня о 21:30. Для глядачів матч висвітлюватимуть коментатори Вадим Шевякін та Роберто Моралес.

Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start