В Україні повернули мито та ПДВ на ввезення генераторів та Starlink

В Україні повернули мито та ПДВ на ввезення генераторів та Starlink

генератор
Генератори. Фото: Суспільне Одеса

З 1 травня закінчився пільговий період, під час якого товари для відновлення енергетичної інфраструктури та системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету (Starlink) були звільнені від оподаткування ПДВ та ввізним митом.

Про це повідомляє Державна митна служба.

ПДВ та ввізне мито знову нараховуватимуть для таких товарів, які імпортуються підприємствами або громадянами та які пересилаються на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях:

  • електрогенераторні установки та частини до них;
  • окремі трансформатори, їхні частини, інвертори;
  • ️окремі акумулятори, включаючи сепаратори для них;
  • системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету (Starlink).

Також під оподаткування підпадають товари, які безоплатно надаються Енергетичною спільнотою як допомога для відновлення та ремонту інфраструктури енергетичних підприємств.

Що відомо про податкові пільги для імпорту генераторів

8 листопада Кабінет Міністрів затвердив постанову, завдяки якій від сплати ПДВ та ввізного мита будуть звільнені газогенератори, електричні двигуни та генератори, електрогенераторні установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі, а також деякі інші товари для енергетики та забезпечення тепла.

29 листопада прем'єр Денис Шмигаль повідомив, уряд веде перемовини про можливість купити нову велику партію із тисяч Starlink для України і затвердив їх ввезення без ПДВ та мита.

Читайте також

Зеленський підписав закони про безмитне ввезення "старлінків" та генераторів

Вибір редакції

На початок