Чи потрібна у Херсоні перевірка якості харчування дітей у закладах освіти?

Чи потрібна у Херсоні перевірка якості харчування дітей у закладах освіти?

Чи потрібна у Херсоні перевірка якості харчування дітей у закладах освіти?

Чи потрібна у Херсоні контрольна комісія від міської ради, яка перевірятиме якість харчування дітей у школах та садках та чому Херсонський міський голова ветував її створення.

Учні молодших класів та діти соціальних категорій харчуються за кошти державного бюджету. На одну дитину в день заплановано близько 18 грн, - говорить директорка 13 школи Ганна Перегняк.

"Харчування учнів нашої школи організовано товариством «Сервіс-Грант». Харчування здійснюється за двотижневим меню, затвердженим у відповідній організації. Харчування збалансоване, проте сучасні норми харчування не відповідають потребам дитини, тому із зростанням цін на сьогоднішній день норми не виконуються в повному обсязі. Ми вживаємо щодо цього заходи, здійснюється контроль за процесом харчування. Продукти харчування, які завозяться до їдальні вони всі мають сертифікати якості. І контроль за цим процесом здійснює як заступник директора з виховної роботи, в обов’язки якої це покладено, а також батьківська громада", - говорить директорка загальноосвітньої школи №13 Ганна Перегняк.

На кухні школи працюють двоє людей, щодня вони готують обід для понад ста дітей. Цього разу на обід - суп, салат та картопля з сосикою.

Херсонка Маргарита Лазник - мати першокласника. Про харчування у 20 гімназії говорить наступне:

Я вважаю, що потрібна комісія, щоб перевірили харчування і наскільки воно якісне. Що найчастіше їсть – це каші, макаронні вироби. Нечасто буває сир, дуже рідко буває риба. Рідко буває м'ясо – це те, що він розказує. Іноді він навіть не може сказати, що то за крупа була. Але він задоволений. Я не задоволена. Я б хотіла, щоб більш різноманітне було харчування. Фруктів немає, овочі дуже рідко бувають. І їх мало.

Галина Воробєй говорить, що у вайбер-групах 52 школи батьки школярів нарікають на якість харчування та вважає, що створення контрольної комісії необхідне.

"Харчування бажає бути кращим, час від часу це обговорюють і батьки, і в групі наші у вайбері. І на батьківських зборах це питання порушують. Коли були у нас батьківські збори в листопаді місяці, батьки збиралися з перевіркою, вже від батьківського комітету. Зайти в їдальню, подивитися, чим харчуються діти. Обговорюють це питання у вайбер-групі. От можу зачитати, що моя дитина отруїлася. Нічого ніде не купував, їв тільки вдома і у їдальні. Вдома їли всі і все нормально, тільки він один. Через день у моєї подруги дочка першокласниця теж отруїлася, наступного дня вони лежали в лікарні. Теж із нашої школи", - розповідає мати чотирикласниці Галина Воробєй.

Дарина – мати дошкільника та школяра молодшої школи з 3 гімназії. Діти ніколи не труїлися шкільним обідом, - говорить жінка, - та порції маленькі, доводиться давати їжу з собою.

"У нашій школі харчування в принципі задовольняє наші потреби. Дитина тільки іноді каже. Що буває суп не такий смачний, як йому хотілося. Що буває сир пахне якось недобре. Буває таке, що хліба не вистачає, але загалом харчування у нашій школі цілком задовольняє. Тому що супи ми оплачуємо, другу страву нам дають безкоштовно. Їжа готується на дуже старому обладнанні, і ніхто поки не виділяє кошти на нове обладнання. То в принципі школа намагається максимально задовольнити потреби батьків і дітей", - каже мати дошкільника та школяра Дарина Корчагіна-Зайчук.

Про норми харчування у дошкільних закладах розповіла головна спеціалістка управління освіти Ольга Солдат:

Норми харчування затверджені постановою кабінету міністрів, і в цій постанові також передбачено і перелік продуктів, які обов’язково повинні бути в раціоні харчування дітей. Відповідно до цього, до цієї постанови складається меню, розкладається на кожен день медичним працівником, меню-розкладка щоденна складається на підставі примірного двотижневого меню, яке обов’язково складається на сезони. Це осінньо-зимовий і літньо-весняний період. Це з урахуванням продуктів, які є в даний сезон.

Ольга Солдат говорить, моніторинг якості харчування проводяться постійно. На одну дитину в садку в день заплановано 25 гривень, 60 відсотків з яких сплачують батьки. Вони можуть долучатися до контролю над процесом, щоб потрапити на кухню в садочку, їм потрібно мати сан книжку.

Олена Протопопова, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди