Чому військові РФ не "евакуювали" Леніна із Херсонського художнього музею

Чому військові РФ не "евакуювали" Леніна із Херсонського художнього музею

Чому військові РФ не "евакуювали" Леніна із Херсонського художнього музею
. Херсон, чоловік говорить по телефону між картинами Художнього музею з зображенням Леніна. Фото: Херсонський Художеій музей/Facebook

Російські військові при втечі розграбували Херсонський художній музей. Вивезли більше ніж 11 тисяч творів. Проте залишили портрети "вождя світового пролетаріату".

Перед окупацією Херсона музейна колекція налічувала майже 14 тисяч творів — художні витвори, витвори декоративно ужиткового мистецтва, скульптури і графіка, розповіла Суспільному головна зберігачка музею Ганна Скрипка.

За її словами залишилося декілька робіт художників і України і радянського союзу, які присвячені тематиці розбудови радянського союзу, історії, минувшини країни і одного з перших керівників Володимира Леніна.

"Всі ці твори великоформатні, близько двох метрів в ширину і висоту. Напевно вони не могли пройти в підсобні двері, через другий вихід музею, звідки все й вивозили", — каже Ганна Скрипка.

За словами працівниці музею, також є думка, що це не головна причина. У відділі скульптури є декілька скульптурних зображень Леніна, їх також не взяли.

"Все це наводить на думку, що у росіян є якийсь порив відродити стару історію і вони наче б то беруться за це, але не знають як. Або навпаки, хочуть і зупиняються посеред дороги і це вказує на не тривкі зв'язки, які вони хочуть зробити з історією радянського союзу", — розповіла головна зберігачка музею.

Ганна Скрипка каже, що росіяни залишили такі знакові для них речі тому, що у них не все продумано і не все однозначно, як вони намагаються нав'язати те "трепетне ставлення до радянської минувшини".

"Після того, як ми разом з працівниками СБУ зайшли в музей після визволення міста, процес обліку розпочався. Але треба було списати та перемістити те, що залишилося в музеї. А паралельно ми складали списки вкраденого. Цей процес майже добігає кінця", — говорить Ганна Скрипка.

Для того, щоб була не тільки назва та особистий номер цієї роботи, а й поєднати їх з фото та описом для подання в міжнародні суди, складають кілька списків. Також ці дані будуть надані митникам, які отримають розпорядження на кордоні.

За останніми даними, російські військові вкрали близько 85% робіт з Херсонського художнього музею.

Що відомо

  • 23 травня озброєні чоловіки в цивільному завітали до Херсонського художнього музею, які заявили про "інвентаризацію" колекції.
  • 19 липня близько 11 години військові РФ захопили Херсонський художній музей і призначили свою "директорку".
  • 1 листопада російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. 3 листопада поліція почала розслідувати справу, яку відкрили за фактом пограбування військовими РФ цінностей Херсонського художнього музею.
  • 7 листопада, на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею, адміністрація виклала пост про те, що картини, викрадені з військовими РФ, "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.
  • Вранці 30 листопада російські війська обстріляли херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка.
  • За підрахунками працівників Херсонського Художнього музею російські військові вкрали не менше 80 % фондів. До окупації тут зберігалось 14 тисяч експонатів — графіка, живопис, скульптура, твори декоративно - ужиткового мистецтва різних часів і авторів. Грабувати музей окупанти почали 31 жовтня, робили це кілька днів.
  • Станом на 18 січня 25 картин з викраденої російськими окупантами колекції Херсонського обласного художнього музею ім. О.Шовкуненка ідентифікували його співробітники по фото.Робота з розпізнавання картин триває.
  • 10 квітня російські військові знову обстріляли художній музей у Херсоні. Пошкоджена будівля. Загиблих та поранених немає.

Читайте також

Вкрали більше, ніж було озвучено. Велике інтерв’ю з директоркою Херсонського музею Аліною Доценко

Деякі з картин, вкрадених із Херсонського художнього музею, вдалося ідентифікувати

"Мистецтво – це частина історії краю, а тепер її не існує": чи є надія повернути вкрадену колекцію Херсонського музею

Американський письменник передасть кілька картин із власної колекції до Херсонського художнього музею

Обстріл Кізомиса, знищення техніки РФ на лівобережжі. 431 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок