У США на День незалежності повалили пам'ятник темношкірому борцю проти рабства

У США на День незалежності повалили пам'ятник темношкірому борцю проти рабства

У США на День незалежності повалили пам'ятник темношкірому борцю проти рабства

У штаті Нью-Йорк невідомі на День незалежності США повалили пам'ятник темношкірому борцю за звільнення рабів Фредеріку Дагласу.

Як повідомляє BBC, монумент, встановлений в парку невеликого міста Рочестер, повалили з постаменту, відтягли приблизно на 15 метрів і залишили на березі річки. Президент США Дональд Трамп заявив, що пам'ятник пошкодили "анархісти".

Зі свого боку серед активістів руху проти расизму є ті, хто вважає, що напад на пам'ятник може бути актом помсти за монументи, які скинули учасники протестів проти расизму. Поліція Рочестера веде розслідування і поки не називала жодних підозрюваних. Відповідальність за інцидент ніхто на себе не взяв.

Читайте також: "Близько сотні монументів. В США активісти продовжують руйнувати пам'ятники, пов'язані з расизмом"

Монумент Фредеріку Дагласу могли обрати мішенню і через те, що нещодавно демократи в Палаті представників США проголосували за те, щоб назвати його прізвищем штат, який пропонують утворити на місці нинішньої федеральної столиці Вашингтона (вона не входить до складу жодного штату). Законопроєкт передбачає не лише визнання округу Колумбія 51-м штатом США, але і його перейменування в "Співдружність Вашингтон, Даглас" — на честь першого президента США Джорджа Вашингтона та Фредеріка Дагласа.

Даглас був рабом-втікачем, навчився читати, видавав газету, став політиком завдяки своєму ораторському мистецтву і присвятив життя захисту прав темношкірих американців. Зокрема, він був одним з головних учасників "підземної залізниці" — мережі з вивезення рабів-утікачів в штати, де заборонили рабство, або в Канаду.

Він знаменитий своєю промовою 1852 року, в якій він запитував: "Для американського раба, що таке ваше Четверте липня?", і його відповіді: "День, який йому показує, більше, ніж всі інші дні року, велику несправедливість і жорстокість, жертвою яких він постійно стає".

Що відомо

  • У Чикаго, під час святкування Дня незалежності США, сталася стрілянина, внаслідок якої загинули п'ятеро осіб, зокрема діти.
  • Демонстранти у Сполучених Штатах спалили американський прапор під гаслом: "Америка ніколи не була великою". Це сталося одразу після виступу президента Дональда Трампа до Дня незалежності, який відзначають 4 липня.
  • У США та деяких інших країнах світу тривають протести проти расизму й насилля з боку поліції. На тлі цих мітингів триває повалення пам'ятників діячам, яких звинувачують у работоргівлі чи симпатії расистським ідеям.
  • Так, протестувальники зносять пам'ятники першовідкривачу Америки Христофору Колумбу у різних містах США. На думку мітингарів, темношкірі та корінні народи потерпають від дискримінації у різних формах з часу, коли Колумб вперше прибув на американський континент.
  • Влада Нью-Йорка вирішила демонтувати кінний пам'ятник 32-му президентові США Теодору Рузвельту. Причиною рішення стала композиція монументу, у якій чимало людей вбачають символ спадщини колоніалізму і расової дискримінації. Ініціатором демонтажу виступила адміністрація музею. Трамп виступив проти цього рішення.
  • Також президент США висловив обурення знесенням протестувальниками у Вашингтоні пам'ятника генералу армії конфедерації, масону Альберту Пайку.
  • Однією з останніх жертв активістів став монумент батьку-засновнику США Томасу Джефферсону.
На початок