Шістьох депутатів Хмельницької міськради можна відкликати за прогули – рух «Чесно»

Шістьох депутатів Хмельницької міськради можна відкликати за прогули – рух «Чесно»

Шістьох депутатів Хмельницької міськради можна відкликати за прогули – рух «Чесно» Фото: Хмельницька міська рада.

З-поміж чинних депутатів Хмельницької міськради є шестеро обранців, яких виборці могли б відкликати за прогули. Кожен з них пропустив понад 50% засідань комісій або сесій за 2019 рік.

Про це повідомляє рух «Чесно», який у рік місцевих виборів підбиває підсумки роботи депутатів місцевих рад.

За інформацією руху «Чесно», відвідування сесій, згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», є одним із обов’язків кожного обранця громади.

Шістьох депутатів Хмельницької міськради можна відкликати за прогули. Інфографіка: ЧесноІнфографіка: Чесно

Шістьох депутатів Хмельницької міськради можна відкликати за прогули. Інфографіка: Чесно

Фракція ВО «Свобода»: одного систематичного прогульника замінили іншим

Серед десяти депутатів, які входять до фракції ВО «Свобода», кандидатом на відкликання, за висновками руху «Чесно», є приватний підприємець Андрій Черніцький. Він - член комісії з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади міста. Опікується округом у мікрорайоні Гречани. За інформацією з сайту Хмельницької міськради, здійснює прийом виборців щомісяця 1 та 3 понеділка у спеціалізованій ЗОШ №29.

«За два повних календарних роки свого депутатства найбільшим прогульником у фракції «Свободи» став Андрій Черніцький. У 2018 році він, за методологією руху «Чесно» був прогульником, а торік став кандидатом на відкликання, пропустивши понад 50% засідань постійної комісії», - каже координатор руху «Чесно» в Хмельницькій області Олег Черненко.

Голова фракції ВО «Свобода» в Хмельницькій міськраді Тетяна Калюжна, коментуючи прогули колеги руху «Чесно», сказала: «Ми провели бесіду з Андрієм Черніцьким. Він дуже вибачався й пояснював свою відсутність на комісіях сімейними обставинами».

У фракції ВО «Свобода», кандидатом на відкликання є приватний підприємець Андрій Черніцький. Інфографіка: ЧесноІнфографіка: Чесно

У фракції ВО «Свобода», кандидатом на відкликання є приватний підприємець Андрій Черніцький. Інфографіка: Чесно

За інформацією руху «Чесно», Андрій Черніцький став депутатом міськради 12 липня 2017 року, замінивши в раді депутата Леоніда Трача. Останній, за підсумками роботи протягом 2016 року, відповідно до методології руху «Чесно», був прогульником. Навесні 2017 року пенсіонер Леонід Трач склав депутатські повноваження, поступившись місцем молодшому однопартійцю Андрію Черніцькому.

Фракція ВО «Батьківщина»: старійшина ради – найзапекліший прогульник

За підсумками відвідуваності засідань постійної комісії, кандидатом на відкликання у фракції «Батьківщини» став депутат Лев Бірюк, кажуть у рухові «Чесно». Додають: торік він пропустив 67% засідань.

«Це якісь неправильні дані. Можливо, я пропустив десь одне засідання, але не стільки. Я зайду в міську раду, уточню цю інформацію. До прикладу, я відвідую майже всі депутатські дні», - прокоментував ситуацію з прогулами руху «Чесно» сам Лев Бірюк.

За інформацією сайту Хмельницької міськради, пенсіонер Лев Бірюк є членом постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, антикорупційної політики, забезпечення правопорядку та зв’язку з військовими частинами. Крім того, він є членом депутатської групи «Системні зміни задля сталого розвитку міста Хмельницького», членом робочої групи з вивчення питання щодо створення органів самоорганізації населення. За Левом Бірюков закріплено округ в мікрорайоні Дубове. Депутат здійснює прийом виборців, за інформацією Хмельницької міськради, щомісяця кожного 1 та 3 вівторка і четверга у ЗОШ №18.

До речі, Лев Бірюк – один із найдосвідченіших депутатів Хмельницької міськради. Він був депутатом Хмельницької обласної ради (1990-1994 рр.), двічі обирався депутатом Хмельницької міської ради (у 1994 та 1998 рр.), був депутатом Верховної Ради України трьох скликань – четвертого (2005-2006 рр.), п’ятого (2006-2007 рр.) та шостого (2007-2012 рр.).

Кандидатом на відкликання у фракції «Батьківщини» став депутат Лев Бірюк. Інфографіка: ЧесноІнфографіка: Чесно

Кандидатом на відкликання у фракції «Батьківщини» став депутат Лев Бірюк. Інфографіка: Чесно

До речі, ще два депутати фракції ВО «Батьківщина», за інформацією руху «Чесно», прогулювали щороку від 25% засідань своїх постійних комісії. Це Олександр Скочеляс, заступник голови постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та Ігор Ялоха, член комісії з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади міста

Фракція партії «За конкретні справи»: голова фракції у міськраді майже не з’являється

Голову фракції «За конкретні справи» Руслана Афійчука можна відкликати за прогули засідань постійної комісії. Він є найбільшим прогульником в міській раді, і з’являється там вкрай рідко, кажуть у рухові «Чесно». Там додають: депутата Афійчука можна було тричі відкликати за пропуски засідань постійної комісії у 2017, 2018, 2019 роках.

За інформацією з сайту Хмельницької міськради, підприємець Руслан Афійчук, який уже вдруге обирається до Хмельницької міської ради, входить до постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та є членом постійно діючої депутатської комісії з питань самочинного будівництва. За депутатом закріплено округ в районі хмельницького м’ясокомбінату, але на сайті міськради немає жодної інформації, де і коли міський обранець здійснює прийом своїх виборців.

Голову фракції «За конкретні справи» Руслана Афійчука можна відкликати за прогули засідань постійної комісії. Інфографіка ЧесноІнфографіка: Чесно

Голову фракції «За конкретні справи» Руслана Афійчука можна відкликати за прогули засідань постійної комісії. Інфографіка Чесно

Ще одним завзятим прогульником із цієї фракції у рухові «Чесно» називають депутата Сергія Болотнікова. За інформацією з сайту Хмельницької міськради, цей депутат є секретарем комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. За ним закріплено округ в мікрорайоні Книжківці, де він щовівторка проводить зустрічі з виборцями в комітеті самоорганізації населення. Проте, кажуть у рухові «Чесно», Сергій Болотніков пропустив трохи менше, аніж 50% засідань комісій, тому він поки не є кандидатом на відкликання.

Фракція партії «Поруч»: половину депутатів можна відкликати за прогули

Фракція партії «Поруч» у Хмельницькій міській раді має одразу двох кандидатів на відкликання за пропуски засідань постійних комісій: Миколу Заганяча (2019 рік) та Олександра Сидорука (2018 і 2019 роки).

За інформацією з сайту Хмельницької міськради, заступник начальника юридичного відділу ТОВ «Група компаній «Вітагро» Микола Заганяч є членом комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. За ним закріплено округ в районі вулиць Зарічанської-Свободи. У приміщенні ЖЕД №1 ТОВ «ЖЕО» депутат приймає виборців щомісяця у першу та третю п’ятницю.

Заступник директора ПрАТ «Хмельницька макаронна фабрика» Олександр Сидорук, за інформацією з сайту міськради, є членом постійної депутатської комісії з питань планування, бюджету, фінансів та децентралізації. Його округ знаходиться у мікрорайоні Озерна. З виборцями депутат, за інформацією – з сайту Хмельницької міськради, зустрічається щомісяця у перший та третій вівторок в приміщенні бібліотеки-філії №8.

У партії «Поруч» ситуацію з відвідуваністю своїх депутатів засідань комісій руху «Чесно»пояснили так: «Відповідно до ст. 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Оскільки депутати від політичної партії «Поруч» Заганяч М.В. та Сидорук О.В. офіційно працевлаштовані та здійснюють господарську діяльність на постійній основі, відповідно, Заганяч М.В. та Сидорук О.В. за постійним місцем роботи у 2019 році неодноразово перебували у відрядженнях у робочі дні, коли паралельно проводилися постійні комісії, що вплинуло на відвідування засідань постійних комісій міської ради, до складу яких входять депутати.

Проте ключовим моментом у діяльності депутата міської ради є не тільки відвідування сесій, а й реалізація його обов’язків згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо підтримки постійного зв’язку з виборцями (ст. 10), розгляд депутатом місцевої ради пропозицій, заяв і скарг громадян та доручень виборців (ст. 12, ст. 17), внесення на розгляд ради та її органів пропозицій і проєктів рішень з питань, що належать до компетенції депутата міської ради (ст. 19)».

Фракція партії «Поруч» у Хмельницькій міській раді має одразу двох кандидатів на відкликання. Інфографіка: ЧесноІнфографіка: Чесно

Фракція партії «Поруч» у Хмельницькій міській раді має одразу двох кандидатів на відкликання. Інфографіка: Чесно

Крім того, у рухові «Чесно» зазначають, що решта депутатів із фракції «Поруч», а це її голова, тимчасово непрацюючий Ігор Добжанський, який є головою постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики і дерегуляції та приватний нотаріус Тетяна Нагорна, секретарка комісії з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади міста – також люблять прогулювати. Вони, каже координатор руху «Чесно» в Хмельницькій області Олег Черненко, теж не часто з’являються на засіданнях своїх постійних депутатських комісій.

Фракція партії «Самопоміч»: без запеклих прогульників

У фракції партії «Самопоміч» наразі нараховується усього п’ять депутатів. Усі вони, за словами Олега Черненка, більш-менш сумлінно відвідують засідання постійних комісій та сесій. У рухові «Чесно» лише зазначають, що найчастіше з нинішніх членів фракції засідання комісій прогулював засновник і директор ТСК-ринок «Оптовик» по вулиці Геологів у місті Хмельницькому Олександр Василишин.

У фракції партії «Самопоміч» наразі нараховується усього п’ять депутатів. Інфографіка: ЧесноІнфографіка: Чесно

У фракції партії «Самопоміч» наразі нараховується усього п’ять депутатів. Інфографіка: Чесно

За інформацією з сайту Хмельницької міськради, Олександр Василишин є заступником голови комісії з питань планування, бюджету, фінансів та децентралізації. За ним закріплено округ в районі макаронної фабрики –автостанції №1. Своїх виборців він приймає кожного другого вівторка та четвертого четверга місяця у приміщенні комунального підприємства «Хмельницькбудзамовник».

Позафракційні: найменш сумлінна депутатка – директорка школи

Позафракційними з червня 2019 року стали депутати, що обиралися від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». За інформацією руху «Чесно», у 2018 році фракцію, яка в 2015 році складалася з семи депутатів, покинуло два депутати – Ігор Ялоха (згодом приєднався до фракції ВО «Батьківщина») та Ірина Ковальчук. У червні 2019 року про свій вихід з фракції БПП заявила Григорій Галкін та Андрій Кветко. Після цього у фракції залишилося лише троє депутатів, тож, згідно регламенту Хмельницької міськради, вона перестала існувати. Таким чином, майже усі депутати, обрані від БПП, стали позафракційними.

Позафракційними з червня 2019 року стали депутати, що обиралися від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Інфографіка: ЧесноІнфографіка: Чесно

Позафракційними з червня 2019 року стали депутати, що обиралися від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Інфографіка: Чесно

«З-поміж цих депутатів кандидаткою на відкликання через пропуски понад 50% сесій 2018 року та 50% засідань комісії у 2018 і 2019 роках стала директорка НВК №6 Наталія Собко», - зазначають у рухові «Чесно».

За інформацією з сайту Хмельницької міськради, Наталія Собко є секретаркою комісії з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації. За нею закріплено округ в районів вулиць Інститутської-Молодіжної. Знайти та поспілкуватися зі своєю депутаткою виборці можуть щосереди на її робочому місці в НВК №6.

Координатор руху «Чесно» в Хмельницькій області Олег Черненко зазначає, що закон «Про статус депутатів місцевих рад» та нове виборче законодавство, за яким відбувалися місцеві виболри у 2015 році, передбачає «заміну»депутатів.

«І така практика може бути досить ефективною. Адже в разі неможливості виконання своїх представницьких функцій, депутат має право скласти мандат і звільнити місце для однопартійця, який проходить за рейтинговим списком. Утім, у Хмельницькій міській раді партії, які мають тут свої депутатські фракції, таку заміну неефективних депутатів-прогульників майже не практикують», - каже Олег Черненко.

Нагадаємо, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

У липні 2019-го Верховна рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.

У Виборчому кодексі передбачена можливість змінити місце голосування онлайн. У травні 2020-го Центральна виборча комісія ухвалила новий порядок зміни виборчої адреси, який також дає можливість внутрішньо переміщеним особам голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди