Україну можуть позбавити олімпійських квот з важкої атлетики через допінг: у чому причина

Україну можуть позбавити олімпійських квот з важкої атлетики через допінг: у чому причина

ЗМІ
Україну можуть позбавити олімпійських квот з важкої атлетики через допінг: у чому причина
Аліна Марущак. Фото: UWF

Що відомо про справу проти Аліни Марущак та як вона позначиться на збірній.

Українську важкоатлетку Аліну Марущак, абсолютну чемпіонку світу 2021 року, було відсторонено від змагань через порушення антидопінгових правил. Про це повідомляє видання Inside the Games.

У квітні Марущак увійшла до складу України на Євро-2023 з важкої атлетики. Але не змагалася у Вірменії та вперше за три роки залишилася без нагород континентальної першості.

Наразі українка отримала тимчасове відсторонення на час розслідування. Міжнародне тестингове агентство (ITA) виявило у пробі Марущак від 10 березня заборонений препарат гідрохлоротіазид. За інформацією Inside The Games, Федерація важкої атлетики України вже проінформована про цей позитивний допінг-тест атлетки.

Марущак отримає змогу спростувати звинувачення в антидопінгових порушеннях. Утім, якщо важкоатлетку відсторонять на стандартний термін у чотири роки, це може мати наслідки й для усієї олімпійської збірної України з важкої атлетики.

Що означає відсторонення Аліни Марущак

Кейс Марущак — вже третій для українських важкоатлетів за пів року. У грудні 2022-го від змагань відсторонили Руслана Кожакіна та Богдана Тараненка — в їхніх пробах від жовтня виявили наявність забороненого триметазидину.

Водночас правила кваліфікації на Олімпіаду-2024 від Міжнародної важкоатлетичної федерації (IWF) передбачають, що за три антидопінгових відсторонення спортсменів з однієї федерації в період 2021-2024 років будуть застосовані санкції щодо збірної. Кількість квот можуть зменшити або їх повністю забрати, рішення ухвалюватиме Незалежна панель IWF.

Наразі розгляд усіх трьох справ триває. Якщо зазначені спортсмени отримають відсторонення на чотири роки, збірну України позбавлять усіх олімпійських квот у важкій атлетиці.

Станом на кінець квітня 2023 року, за позиціями в олімпійському відбірковому рейтингу Україна може отримати дві квоти у важкій атлетиці, обидві — у жінок.

Що відомо

  • У 2021 році Україна вже мала обмеження за числом спортсменів на Олімпійських іграх у Токіо — через минулі порушення антидопінгових правил. Тоді Україну представляли дві важкоатлетки.
  • На Євро-2023 у категорії до 81 кг, в якій виступає Марущак, абсолютне "золото" виграла інша українка Ірина Деха.
  • Аліна Марущак — абсолютна чемпіонка світу 2021 року, володарка великого "золота" чемпіонату Європи 2021, серед інших нагород.

Вибір редакції

На початок