Сміттєвий полігон поблизу Пустовійтівки, рішенням Держекоінспекції у Сумській області був закритий 10 років тому, втім і досі ним користується комунальне підприємство Роменської міськради, яке туди вивозить сміття. Такі дії, вважає старша інспекторка з охорони навколишнього середовища Сумської області Ольга Семенова, можуть призвести до екологічної катастрофи. Втім, міський голова Ромен Олег Стогній повідомив – іншого шляху поки не мають. Чи вирішується питання – дізнавались кореспонденти Суспільного.
Сміттєвоз Роменського комунального підприємства вивозить сміття на закритий і опломбований полігон поблизу Пустовійтівки. Це зафіксували працівники екоінспекції. Поки вони викликали поліцію, на місце приїхав заступник директора комунального підприємства, що займається вивезенням відходів з міста Олександр Бутович.

Між працівниками екоінспекції та Олександром Бутовичем відбувається наступний діалог:
– На яких підставах ваша машина КП на закритому полігоні?
– Ну не предупредили водія, що закритий.
– Так всі ознайомлені.
– Я не знаю, хто ознайомлений?
– Роменська міська рада в особі голови і першого заступника.
– Мені ніхто не доповідав.
У 2020 році, говорить старша інспекторка з охорони навколишнього середовища, Окружний адміністративний суд зобов’язав екоінспекцію опломбовувати полігон. До 2021 року тривав розгляд апеляційної скарги від Роменської міськради й 14 березня цьогоріч – рішення суду таки виконали. Втім вже наступного дня, говорить Ольга Семенова, пломби були зірвані, а сам шлагбаум зламаний.

“Вони далі просто продовжують його експлуатувати. Не реагують взагалі на Державну екологічну інспекцію в Сумській області”, - зазначає старша інспекторка з охорони навколишнього середовища Сумської області Ольга Семенова.
У реєстраційному журналі, який веде чергова на полігоні, зафіксовано – щодня сюди приїздить від 10 до 20 автомобілів.
За словами Олександра Бутовича, щодня сміття на полігон не вивозять.
“Поки нікуди не будемо вивозити, все стоїть у місті. У місті буде колапс сміттєвий. Немає куди вивозити. Зараз будемо звертатися до міської ради, куди нам здійснювати вивезення сміття”, - зазначив заступник директора КП “Комбінат комунальних підприємств”.

10 років тому цей полігон вже вичерпав свою потужність. У січні 2013 року Держекоінспекцією було ухвалене рішення про заборону його використання.
За кількасот метрів від полігону мешкає пан Геннадій. Говорить – коли купував приміщення полігон був розташований далі.
“Без коментарів, ви подивіться, що робиться. І кажуть, що 10 років закрита свалка і що за 10 років можна було зробити”, - говорить місцевий мешканець Геннадій Холод.
“Це може призвести до екологічної катастрофи. Як ми бачимо дамби тут немає, він не в належному стані цей полігон. Воно може просто прорвати і в кращому випадку, воно залишиться там на полі, якщо не піде далі те все сміття”, - пояснює старша інспекторка з охорони навколишнього середовища Сумської області Ольга Семенова.

За роки дії заборони користуватись полігоном, фахівці екоінспекції, говорить Ольга Семенова, виписали близько двох десятків штрафів. Цього разу протокол на сплату 1350 грн отримав водій. Не вивозити сміття ж сюди – не можуть, бо інших місць не мають, говорить міський голова Олег Стогній.
“Ми хотіли полігон, ми віднайшли землю, але немає законного шляху. Навіть якщо ми землю надамо – нам його не затвердять. Нас попередили, щоб ми витрачали кошти на проєктно-кошторисну документацію. Маючи цю проблему намагаємося вирішитиПідписаний Меморандум із містом Конотоп, також підписаний Меморандум із нашими громадами району для того, щоб в подальшому був створений згідно регіонального плану кластер Роменсько-Конотопський і відповідно в Конотопі буде офіційний полігон, куди буде звозитися сміття, але сміття не абсолютно все, а звісно вже перебране і воно буде перебиратися в Роменській громаді. Для цього вже є відповідна ділянка”, - зазначив міський голова м. Ромни Олег Стогній.

Ці плани, говорить Олег Стогній, сподіваються втілити в наступному році. Наразі ж планують пересипати сміття ґрунтом та впорядкувати територію навколо. За інформацією речника Нацполіції Сумщини Володимира Крупецьких по даному факту виклику поліцейських будуть проводити перевірку в рамках кримінального провадження, відкритого за статтею “Невиконання судового рішення” Кримінального кодексу у 2021 році. Санкція цієї статі, якщо правопорушення вчинене службовою особою, - позбавлення волі на строк до п’яти років.
Читайте також
- У Сумах відбулись судові дебати щодо ДТП, в якій під колесами тролейбуса загинула дівчина.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram