Спілка журналістів попросила ОБСЄ перевірити проєкт закону "Про медіа"

Спілка журналістів попросила ОБСЄ перевірити проєкт закону "Про медіа"

Спілка журналістів попросила ОБСЄ перевірити проєкт закону "Про медіа"
Колаж, Суспільне

Національна спілка журналістів України звернулася до представника Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи медіа Арлема Дезіра з проханням проаналізувати тексту закону "Про медіа" на предмет дотримання зобов'язань з питань захисту свободи слова.

"НСЖУ звернулася до представника ОБСЄ з питань свободи медіа Арлема Дезіра з проханням проаналізувати "доопрацьований" законопроєкт "Про медіа" на предмет дотримання зобов'язань з питань захисту свободи слова, взятих Україною в рамках ОБСЄ", — йдеться в повідомленні голови спілки Сергія Томіленка в Facebook.

Він нагадав, що Комітет гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній раді підтримати законопроєкт, який на думку НСЖУ та багатьох журналістів і ЗМІ містить загрози згортання свободи слова в Україні. Зокрема проєкт пропонує посилення ролі Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, зробивши її державним регулятором ще й друкованих та онлайн-медіа.

У НСЖУ вважають, що "дотримання авторитетних стандартів ОБСЄ в питаннях свободи слова допоможе Україні уникнути помилок та зробити законодавство, яке дозволить знайти баланс і захистити свободу слова та гарантовані інтереси громадян". Крім того, спілка також запросила експертів офісу Дезіра взяти участь у дискусіях щодо запровадження норм законопроєкту "Про медіа".

Що відомо

  • У грудні 2019 року народні депутати подали у Раду законопроєкт №2693 про діяльність медіа.
  • 1 липня комітет парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував нардепам прийняти за основу в першому читанні доопрацьований проєкт закону № 2693
  • За словами голови профільного комітету Микити Потураєва, документ пройшов велику кількість обговорень і консультацій і його доопрацьована версія "підтримується переважною більшістю індустрій".
  • Зокрема Потураєв заявив, що онлайн-видання самі хочуть обов'язково реєструватися.
  • 30 червня Національна спілка журналістів України та окремі представники медіа закликали народних депутатів не підтримувати у другому читанні законопроект "Про медіа", бо він містить загрози для свободи слова.
  • Законопроєкт "Про медіа" № 2693 складається зі 124 статей. Його метою є створення єдиної системи регулювання у сфері медіа та приведення українського законодавства у відповідність до Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги згідно з Угодою про асоціацію з ЄС та стандартами Ради Європи.
  • Представництво Європейського союзу в Україні закликало продовжувати громадські обговорення проєкту закону про медіа.

Вибір редакції

На початок