Рішення про заборону діяльності УПЦ МП на Житомирщині є рекомендаційним – Житомирська єпархія УПЦ

Рішення про заборону діяльності УПЦ МП на Житомирщині є рекомендаційним – Житомирська єпархія УПЦ

Рішення про заборону діяльності УПЦ МП на Житомирщині є рекомендаційним – Житомирська єпархія УПЦ
Фото: УНІАН

У Житомирській єпархії УПЦ МП прокоментували рішення депутатів Житомирської облради про заборону діяльності УПЦ МП на території області. У коментарі Суспільному Житомир протоієрей Житомирської єпархії УПЦ Сергій Грицаюк назвав це рішення рекомендаційним.

За його словами, рішення про заборону діяльності УПЦ МП на Житомирщині є лише зверненням до Верховної ради України щодо церковного питання.

"Це рішення має виключно рекомендаційний характер. А заборона, яку ви озвучили і яка міститься в цих рішеннях, не має юридичної сили. Обласна рада не має компетенції забороняти діяльність церкви. Житомирська обласна рада прийняла аналогічні рішення, які приймали в інших регіонах. Нічого нового і надзвичайного в даному випадку немає. Просто вони, як я розумію, звертають увагу на те, що якщо всі обласні адміністрації направлять такі звернення, то це матиме вагу у Верховній раді і вони зможуть посилатися на рішення народу. Наше церковне життя продовжує розвиватися у звичайному режимі. Ми закликаємо духовенство спілкуватися із паствою, допомагати та підтримувати її, а головне – молитися за нашу державу, за народ, за військо і за світлу церкву. Це і є наша позиція", – говорить Сергій Грицаюк.

Що відомо

  • Депутати Житомирської облради 27 квітня підтримали заборону діяльності УПЦ МП на території області, а також звернулись до президента та Кабінету міністрів з проханням розірвати договори оренди із релігійними громадами УПЦ МП.

Ще по темі

  • У грудні 2022 року на сесії Житомирської обласної ради депутати прийняли рішення звернутися до центральних органів влади України з проханням заборонити діяльність релігійних громад УПЦ (МП).
  • У квітні 2023 року перед початком сесії кілька містян прийшли до будівлі Житомирської міської ради з плакатами, виступаючи проти УПЦ. На цій сесії депутати Житомирської міськради підтримали законопроєкт про заборону діяльності УПЦ в Україні.
  • У Сінгурах із перепалками та бійками парафіяни, які перейшли до ПЦУ, зайшли до своєї церкви. Учасники конфлікту звернулись із заявами до правоохоронців про отримані тілесні ушкодження внаслідок бійок.
  • Другого квітня в Іршанську під час зборів релігійної громади завдали удару по голові 12-річному хлопцю: поліція відкрила кримінальне провадження.
  • Восьмого квітня понад пів тисячі жителів Іршанської громади зібралися біля церкви Свято-Покровського храму, що в Іршанську, щоб отримати ключі від церкви, яка переходить до ПЦУ. Проте настоятель отець Василій не передав громаді ключі від храму, а тому замок на дверях зрізали.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок