Польща спрощує експорт дронів до України — Мінекономіки

Польща спрощує експорт дронів до України — Мінекономіки

Прапор Польщі
Прапор Польщі. Getty Images

Польща спрощує експорт дронів до України. Як повідомили у Міністерстві економіки України, з 28 квітня експорт дронів з території Польщі до України може здійснюватися на основі загального дозволу, наданого Міністром розвитку і технології Республіки Польща. Відповідне рішення ухвалене урядом Польщі у відповідь на прохання України.

“Збройні сили України для захисту нашої держави та перемоги над агресором вкрай потребують БПЛА, як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Уряд України зі своєї сторони спростив імпорт БпЛА. Паралельно Україна на всіх рівнях працювала з нашими партнерами на те, щоб відповідні спрощення були ухвалені й ними”, — розповів заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка

Зокрема, це питання порушувала під час зустрічей з польськими колегами перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко. А Міністерство економіки надіслало партнерам відповідного листа.

“Сьогодні ми маємо результат роботи. Рішення Уряду Польщі сприятиме прискоренню постачання БПЛА на фронт, посиленню обороноздатності України та прискорить перемогу над агресором”, — додав Качка.

Як пояснив Качка, саме у Польщі українські волонтери закуповують основні обсяги БпЛА.

За його словами, відповідно до рішення міністра розвитку та технологій Республіки Польща загальним дозволом для експорту БпЛА до України може скористатися будь-який субʼєкт, який має місцезнаходження на території Польщі. Це може бути комерційна чи неприбуткова організація, або фізична особа. Запровадження загального дозволу звільняє від необхідності отримання індивідуального дозволу при експорті кожної партії дронів.

Дозвіл стосується лише певної категорії дронів, визначених в розпорядженні. А саме — безпілотних літальних апаратів, призначених для контрольованого польоту за межами прямої видимості оператора, з максимальною тривалістю принаймні 30 хвилин, але менше 1 години, і призначених для зльоту та обслуговування. Стабільний керований політ при поривах вітру не менше 46,3 км/год.

“При цьому загальний дозвіл не надається, якщо експортер або постачальник знає або був поінформований про те, що вказані БпЛА призначені або можуть бути повністю або частково призначені для використання у зв’язку з розробкою, виробництвом, поводженням, експлуатацією, обслуговуванням, зберіганням, виявленням, ідентифікацією або розповсюдженням хімічної, біологічної чи ядерної зброї або у зв'язку з розробкою, виробництвом, обслуговуванням або зберіганням ракет, здатних доставляти таку зброю”, — пояснили у Мінекономіки.

Також дозвіл не надається в разі використання їх як частин або компонентів озброєнь, які були експортовані без або з порушенням необхідного дозволу.

14 лютого уряд спростив ввезення в Україну товарів військового та подвійного призначення. Зокрема, в перелік товарів військового призначення та подвійного використання, які можуть імпортуватися фізичними та юридичними особами без дозволу Державної служби експортного контролю додали, зокрема, БпЛА та їхні комплектуючі.

Читайте також

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія обстріляла Миколаїв та Херсон. 428 день війни. Онлайн

На початок