У Рівному виселяють притулок для безхатьків

У Рівному виселяють притулок для безхатьків

У Рівному виселяють притулок для безхатьків
Суспільне

У Рівному з підвалу будинку на вулиці Кавказька,15 виселяють притулок для безхатьків, який утримував благодійний фонд "Відвага". Процес почався ще з 10-ї години. Відомо про це стало орієнтовно в обідню пору.

Як повідомила журналістка Суспільного із місця події, зранку на місце прийшли представники виконавчої служби та громадського формування "СОМ".

Як розповів журналістам керівник "Відваги" Сано Гукасян, вхідні двері – зрізали, всередині на той час було дві людини. Потому виконавці зайшли усередину та почали опис майна. Представники "СОМ" чатують на вході.

Біля входу – безхатьки та працівники притулку. Іншого приміщення притулок поки не має.

Виселення притулку Рівне
Суспільне
"Чому мене не дочекалися? Чого ламали варварськи, рейдерськи? Там вони ще офіс мій описують. Я встиг, ледве вмовив, щоб дали винести документацію. Ми з адвокатами будемо оскаржувати це все діло, бо це ненормально", – коментує Сано Гукасян.

Це примусове виведення і про нього керівника фонду попереджали давно, – сказала Суспільному керівниця міської виконавчої служби Наталія Іщук. Майно опишуть, потому вставлять двері, зачинять на ключ та віддадуть його стягувачу, тобто міськраді.

Інформацію уточнюється та доповнюється...

Що відомо

  • Договір оренди між міськрадою і благодійним фондом "Відвага" закінчився у 2014-му. У 2016-му суд прийняв рішення виселити притулок. Втім, він продовжив діяти на Кавказькій,15. Там постійно жило 25 безхатьків, ще стільки ж приходило поїсти. 
  • У січні 2020-го мешканці Кавказької,15, а також ще чотирьох сусідніх багатоповерхівок підготували звернення до міської влади, щоб та знайшла приміщення, куди можна було б переселити притулок для безхатьків.
  • 4 лютого представники виконавчої служби Рівного та міськради навідались у притулок. За фактом невиконання судового рішення про звільнення приміщення виконавці склали акт. Засновник фонду Сано Гукасян із виселенням не погодився, обґрунтовуючи це тим, що орендну плату сплачує до цього часу.
  • 27 лютого на сесію Рівнеради прийшов керівник благодійного фонду "Відвага" та мешканці притулку з проханням допомогти їм знайти нове приміщення. "Чому сьогодні така байдужість? Вони, повірте, не хотіли бути безхатченками. В декого по дві вищі освіти. Життєва хвиля їх викинула. Ми їх знаходимо, приводимо. Дехто в жахливій ситуації, але вони отямилися. Куди їх викинути?", – звернувся Сано Гукасян до представників влади.
  • Мер пояснив керівнику притулку та його мешканцям, що не знає, як вийти із цієї ситуації. Мовляв, усі попередні перемовини щодо приміщень закінчувались відмовою з боку сусідів.
  • У період карантину доступ до притулку обмежили.

Автори: Іван Марчук, Валентина Гордич

На початок