У ПЦУ нагадали про язичницьке походження свята Купала

У ПЦУ нагадали про язичницьке походження свята Купала

У ПЦУ нагадали про язичницьке походження свята Купала kiev.informator.ua

У Православній церкві України нагадали про язичницьке походження свята Івана Купала та наголосили, що воно не має нічого спільного з релігійним святом Іоана Предтечі.

Як повідомляється на Facebook-сторінці церкви, чимало людей не розрізняють язичницьке свято Купала та релігійне свято Іоана Предтечі, яке святкується 7 липня.

У ПЦУ пояснили, що така плутанина виникла через запровадження григоріанського календаря, внаслідок якого дати двох свят майже збіглися.

"У дохристиянські часи це було ритуальне свято, пов’язане з астрономічним явищем – літнім сонцестоянням, коли був найдовший день і найкоротша ніч у році. Язичники поклонялися сонцю та проводили різноманітні обряди "очищення" вогнем і водою задля хорошого врожаю та добробуту. Це святкування раніше відзначали 23-24 червня, але з введенням григоріанського календаря та після переходу на новий стиль "свято Купала" його прибічники переважно стали відзначати 6-7 липня", – розповіли у церкві.

При цьому, як зауважується у повідомленні, назва "Івана Купала", найімовірніше, виникла внаслідок плутанини, коли літописець з Густинського монастиря, описуючи ігрища з купаннями, ототожнив спосіб гулянь з назвою язичницького божества, а ім'я "Іван" з'явилося через народну інтерпретацію імені пророка Іоана Предтечі.

"Тож, "Івана Купала" та Різдво Іоана Предтечі – це цілком різні відзначення", – наголосили у ПЦУ.

У церкві закликали робити власний вибір свідомо, пам’ятаючи про сенс подій та свят.

Що відомо

  • У грудні 2018 року відбувся Об'єднавчий церковний собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія. Тоді Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.
  • У травні 2019 року Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається патріархом.
  • У липні Мінкульт України заявив, що УПЦ КП припинила існування, приєднавшись до ПЦУ.
  • На засіданні архієрейського Собору 14 грудня митрополит Київський і всієї України Епіфаній повідомив про юридичну ліквідацію релігійних організацій "Київська Патріархія УПЦ КП" та "Патріярхія УАПЦ".
  • Після юридичної ліквідації УПЦ Київського патріархату патріарх Філарет припинив стосунки з ПЦУ та зібрався звертатися з приводу ліквідації церкви до ООН та ОБСЄ.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше