На Чернігівщині передбачили понад 8 млн грн на реалізацію Програми сприяння функціонуванню української мови

На Чернігівщині передбачили понад 8 млн грн на реалізацію Програми сприяння функціонуванню української мови

На Чернігівщині передбачили понад 8 млн грн на реалізацію Програми сприяння функціонуванню української мови
ФОТО: Gettyimages (ілюстративне)

На реалізацію Програми сприяння функціонуванню в області української мови як державної, передбачили понад вісім мільйонів гривень. Про це повідомила директорка департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА Людмила Замай у спецефірі "Суспільне. Спротив". Загалом програма розрахована на шість років.

На цей рік передбачено 1,2 мільйона гривень.

"Загалом на шість років передбачається більш як вісім мільйонів гривень. Оскільки потребує корегування бюджету, ми сподіваємося на виділення коштів у другому півріччі. У нас багато заходів, які не потребують фінансування. Те, що потребує фінансування, я маю надію, що ми розпочнемо з другого півріччя, як тільки нам будуть виділені кошти відповідним рішенням".

Програму створили, зі слів Людмили Замай, у 2021 році. Через повномасштабне вторгнення її довелося відкласти. Програма потребувала корегувань, їх опрацювали за декілька місяців.

"Це питання не просто українізації, а зміцнення національної безпеки й оборони. Ми переглядаємо репертуар наших театрально-видовищних підприємств, створення аудіогідів української мови, також лекторій, безкоштовних україномовних курсів. Це проведення різних тематичних фестивалів, видання україномовної літератури, поповнення книжкових фондів. На це передбачається половина асигнувань, понад чотири мільйони гривень".

Наразі в області працюють над створенням студії аудіозапису, каже Замай.

"Щоб можна було створювати аудіогіди своїми силами. У цьому напрямку ми вже розпочали роботу без фінансувань, співпрацюємо з авторами, підбираємо репертуар, щодо втілення даної задумки. Такого ми не бачили у програмах наших колег з інших областей".

Зі слів Людмили Замай, до розробки Програми сприяння функціонуванню в області української мови як державної долучилися: громадськість, науковці, представники управління освіти та управління інформаційної політики та зв'язків з громадськістю.

Нагадаємо, про затвердження програми 24 квітня повідомив начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус на своїй Facebook-сторінці.

Заходи будуть реалізовуватися в три етапи до 2029 року за рахунок асигнувань Асигнування — це певні суми коштів, виділені із централізованих і децентралізованих джерел, фінансових ресурсів для покриття видатків на певні цілі.обласного бюджету, які передбачені в кошторисах відповідальних виконавців програми, коштів бюджетів місцевого самоврядування.

Читайте також

Google оновив супутникові знімки: який вигляд мав Чернігів та навколишні села під час російської блокади

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок