"Погоджуються всі". УЄФА розглядає введення стелі зарплат у європейському футболі

"Погоджуються всі". УЄФА розглядає введення стелі зарплат у європейському футболі

"Погоджуються всі". УЄФА розглядає введення стелі зарплат у європейському футболі
Александер Чеферін. Фото: AP Photos

Що з цього приводу каже президент організації.

Президент УЄФА Александер Чеферін припустив можливість запровадження у європейському футболі стелі зарплат. Про це словенець розповів в інтерв'ю для Men in Blazers.

Стеля зарплат є розповсюдженим явищем у провідних американських лігах. Утім, у європейському футболі розмір окладу для спортсменів залишається поза контролем ключових керівних організацій.

У березні, після свого переобрання на посаду, на ймовірності введення ліміту наголошував президент ФІФА Джанні Інфантіно.

"Ми можемо бути змушені запровадити стелю зарплат. Мусимо подумати, як ми можемо це втілити. Розглянемо це з усіма сторонами та подивимося, що можна зробити", — наводить BBC слова Інфантіно.

Зі свого боку, Чеферін переконаний, що стеля зарплат є необхідною для футболу та збереження в ньому спортивної рівноваги.

До того ж, наголошує словенець, з ним погоджуються й представники самих клубів — від малих команд до великих грандів. З ким саме очільник УЄФА обговорював це питання, той не уточнив.

"У майбутньому ми муситимемо серйозно розглянути стелю зарплат. Якщо бюджети розростуться до небес, наш спортивний баланс стане проблемою", — наводить BBC слова Чеферіна.

"Справа не у власниках [клубів], а у цінності змагань. Якщо весь час перемагатимуть лише п'ять клубів, то це втрачає сенс".

"Але це має бути колективна угода — між УЄФА та всіма лігами. Якщо ми це запровадимо, а інші ліги — ні, то це не матиме сенсу".

"Як не дивно, усі згодні [на стелю зарплат]. Великі та малі клуби, такі, що належать державам або мільярдерам, — усі погоджуються".

За словами Чеферіна, погодження стелі зарплат у футболі відбудеться не раніше 2024 року. Тоді УЄФА планує ввести нові регулятивні фінансові положення, що надалі обмежать витрати клубів.

"Сподіваюся, ми зможемо втілити це якомога швидше. Наразі у нас є нове правило, [що набере чинності] у 2024 році. Ти можеш витрачати до 70% своїх доходів на трансфери та зарплати. Але цього недостатньо: якщо твої доходи становлять п'ять мільярдів, 70% — це все одно дуже багато".

Що відомо

  • У новому інтерв'ю Чеферін також припустив можливість проведення окремих матчів Ліги чемпіонів у США.
  • У квітні Чеферіна було переобрано президентом УЄФА на новий термін, до 2027 року. На виборах словенець був єдиним кандидатом.
  • Від початку року аналітики підрахували, що ПСЖ побив світовий рекорд за витратами на зарплату футболістам. У сезоні 2022/23 відповідні видатки французького клубу становлять понад 700 мільйонів євро.

Вибір редакції

На початок