У омбудсмена назвали дискримінацією умови надання платної камери у Хмельницькому СІЗО

У омбудсмена назвали дискримінацією умови надання платної камери у Хмельницькому СІЗО

У омбудсмена назвали дискримінацією умови надання платної камери у Хмельницькому СІЗО Фото: Офіс омбудсмена з прав людини

В Офісі омбудсмена вважають дискримінацією умови надання послуги з поліпшеними побутовими умовами в Хмельницькому слідчому ізоляторі. Через те, що нею можуть скористатись лише ув’язнені чоловіки, а для жінок та неповнолітніх використання камери з покращеними умовами не передбачено.

Про це повідомляють на сайті Офісу омбудсмена.

«В установі з травня 2020 року запроваджено проведення експериментального проєкту, щодо надання платної послуги з поліпшеними побутовими умовами тримання особам, узятим під варту. При цьому така послуга може бути надана лише ув’язненим чоловікам, що свідчить про дискримінаційний характер стосовно інших категорій утримуваних осіб в слідчому ізоляторі, а саме жінок та неповнолітніх», - йдеться в повідомленні.

Так виглядає камера підвищеного комфорту у Хмельницькому СІЗО. Фото: Офіс омбудсменаФото: Офіс омбудсмена з прав людини

Так виглядає камера підвищеного комфорту у Хмельницькому СІЗО. Фото: Офіс омбудсмена

Ці та низку інших порушень було виявлено працівниками секретаріату уповноваженого Верховної ради з прав людини під час моніторингового візиту в установу. Зокрема йдеться про порушення вимог щодо надання медичної та правової допомоги ув’язненим та засудженим.

«Під час проведення конфіденційних бесід з утримуваними особами, останні повідомили про ненадання правової допомоги адвокатами з центру надання безоплатної вторинної допомоги. Крім того, через призупинення етапування на період карантину, порушуються вимоги статті 87 Кримінально виконавчого кодексу України, внаслідок чого особи які, вперше притягнуті до кримінальної відповідальності утримуються з особами, які раніше відбували покарання», - йдеться в повідомлені.

У Хмельницькому СІЗО влаштували перевірку і виявили низку порушень. Фото: Офіс омбудсменаФото: Офіс омбудсмена з прав людини

У Хмельницькому СІЗО влаштували перевірку і виявили низку порушень. Фото: Офіс омбудсмена

Також, виявлено факти ненадання належної медичної допомоги, зокрема через відсутність забезпечення стоматологічними матеріалами та матеріалами для проведення пломбування, засудженим та ув’язненим, не проводиться лікування зубів, а лише їх видалення.

А через відсутність укладеного договору з лікувальними закладами МОЗ України, засуджені не можуть отримати консультацій лікарів-фахівців, таких як ендокринологів, кардіологів, функціональної діагностики та інших.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт та акти реагування із зазначенням виявлених порушень прав ув’язнених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Що відомо

  • У Хмельницькому СІЗО відкрили платну камеру із поліпшеними побутовими умовами.
  • Міністерство юстиції спільно з депутатами висунуло ініціативу із розпродажу "заморожених" в'язниць. Відповідний законопроєкт вже зареєстровано в парламенті.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди