Компанія Mattel випустила першу ляльку Барбі з синдромом Дауна

Компанія Mattel випустила першу ляльку Барбі з синдромом Дауна

Лялька Барбі з синдромом Дауна і модель модель Еллі Ґолдштейн
. Лялька Барбі з синдромом Дауна і модель модель Еллі Ґолдштейн. Фото: Інстаграм Еллі Голдштейн

Компанія Mattel випустила першу в історії ляльку Барбі з синдромом Дауна. Про це повідомляє The Independent. Нову ляльку представила світові активістка і модель із синдромом Дауна Еллі Ґолдштейн, яка бореться за права людей з інвалідністю.

Нова лялька є частиною лінії Barbie Fashionistas, у якій представлені ляльки з протезами кінцівок, слуховими апаратами, вітіліго та іншими захворюваннями.

Після консультацій з Національним товариством людей із синдромом Дауна (NDSS) у США, а також з медичними працівниками, нова Барбі має нову форму обличчя та тіла. Йдеться про коротший корпус і довший тулуб.

Її обличчя має округлішу форму, менші вуха і пласке перенісся, а очі мигдалеподібної форми, щоб бути "більш ілюстративним прикладом жінок із синдромом Дауна".

Лялька носить рожеве намисто-підвіску, що представляє три копії 21-ї хромосоми — генетичного матеріалу, який відповідає за характеристики, пов'язані з цим захворюванням.

Стрілки на кулоні є синонімом "The Lucky Few" ("Щасливчики"). Згідно з NDSS, це означає "кілька щасливчиків, які мають у своєму житті когось із синдромом Дауна".

Лялька одягнена в сукню з пишними рукавами жовто-блакитного кольору, що символізує обізнаність про синдром Дауна. Також вона має рожевий гомілковостопний ортез (AFO), який зазвичай використовують діти з синдромом Дауна в США.

Президентка і головна виконавча директорка NDSS Кенді Пікард сказала, що для неї було "честю" працювати над новою лялькою.

"Це так багато значить для нашої громади, яка вперше може погратися з лялькою Барбі, яка виглядає, як вони. Це величезний крок вперед до інклюзії, і ми святкуємо цю подію", — пояснила Пікард.

Кампанію з представлення нової Барбі очолює Еллі Ґольдштейн — найвідоміша модель із синдромом Дауна у Великій Британії.

Коментуючи нову ляльку, Гольдштейн сказала: "Я така щаслива, що існує Барбі з синдромом Дауна. Побачивши ляльку, я відчула себе приголомшеною. Вона багато для мене значить, і для мене велика честь і гордість, що Барбі обрала мене, щоб показати ляльку світу”.

Читайте також

Україна запроваджує санкції проти Ірану, Росія продовжує атакувати Бахмут. 427 день війни. Онлайн

"Мріємо, щоб донька навчилася читати": історія луцької сім'ї, яка виховує дитину з синдромом Дауна

Акторка, тричі переможниця Всесвітніх Олімпіад. Історія кропивничанки з синдром Дауна

На початок