Росія може скасувати мораторій на розміщення ядерної зброї — представник МЗС РФ

Росія може скасувати мораторій на розміщення ядерної зброї — представник МЗС РФ

ЗМІ
Міністерство закордонних справ Росії
Міністерство закордонних справ Росії. Фото: AP

Росія може скасувати мораторій на розміщення ядерних ракет середнього та малого радіуса дії наземного базування, який вона сама оголосила.

Про це повідомляє СNN з посиланням на заяву керівника відділу нерозповсюдження ядерної зброї МЗС Росії Володимира Єрмакова.

В інтервʼю російським ЗМІ 25 квітня Єрмаков сказав, що Росія виконуватиме мораторій залежно від дальності розміщення американських ракет, їхніх характеристик і здатності досягати Азійсько-Тихоокеанського регіону.

"Зокрема, готовність РФ продовжувати дотримуватись одностороннього мораторію на розміщення ракет середнього та малого радіуса дії наземного базування в окремих регіонах принципово залежатиме від конкретних параметрів дальності американських ракет. Але навіть зараз ми можемо з упевненістю сказати, що дестабілізаційні військові програми США і їхніх союзників роблять наш мораторій все більш і більш крихким, як в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, так і в Європі", – сказав Володимир Єрмаков.

Сполучені Штати у 2019 році вийшли з договору з Росією про ліквідацію ракет середнього та малого радіуса дії.

Угода, підписана в 1987 році президентом США Рональдом Рейганом і генсеком СРСР Михайлом Горбачовим, обмежувала обидві країни від розміщення балістичних ракет наземного базування, крилатих ракет і пускових установок ракет, які могли використовуватися для перенесення або ядерних, або звичайних корисних навантажень.

Тодішній міністр оборони США Марк Еспер заявив, що вихід з угоди був "прямим результатом постійних і неодноразових порушень договору Росією впродовж багатьох років".

Після рішення США Росія також оголосила про вихід з угоди. Але водночас Кремль заявив, що продовжить фактичний мораторій на розміщення такої зброї.

28 лютого президент РФ Володимир Путін підписав закон щодо призупинення участі РФ у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Читайте також

Вибір редакції

На початок