В ГУР прокоментували гумкоридор з Бєлгородщини до України

В ГУР прокоментували гумкоридор з Бєлгородщини до України

В ГУР прокоментували гумкоридор з Бєлгородщини до України
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, фото: УНІАН

Україна розгляне звернення жителів Білгородської області Росії щодо гуманітарного коридору, якщо вони надходитимуть. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі марафону "Єдині Новини".

"Наскільки відомо, що зростає підтримка серед місцевого населення. І це стосується, як людей, готових зі зброєю в руках боротися проти Путіна, так і місцевих жителів, які просять про захист у повстанців. Я переконаний, що якщо відповідні звернення будуть надходити в Україну, то Україна в належному порядку їх буде розглядати", — розповів Юсов.

Також він підтвердив, що в українській розвідці є інформація, що "Російський добровольчий корпус" захопив полонених і планує передати їх Україні.

Що відомо про події в Білгородській області РФ

22 травня у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію Легіону "Свобода Росії" та "Російського добровольчого корпусу". Згодом в області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області РФ проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.

1 червня російські добровольці заявили, що знову перебувають на території РФ та "почали другу фазу звільнення Бєлгородщини". За їхніми словами, вони прямують у Шебекінському напрямку.

РДК та Легіон також повідомили, що передадуть російських полонених Україні для обміну після того. Напередодні вони запропонували губернатору області зустрітися без зброї у селі Нова Таволжанка Бєлгородської області РФ, щоб обговорити "долю Росії" та "війну, яка триває півтора роки" в обмін на двох військовополонених. Гладков у свою чергу призначив зустріч на КПП "Шебекіно". Згодом РДК та Легіон опублікували відео із, ймовірно, російськими військовополоненими й заявили, що губернатор не прийшов їх забирати.

Міноборони Бельгії разом з розвідкою почали розслідування через повідомлення The Washington Post про нібито використання бельгійської зброї членами РДК та Легіону "Свобода Росії" на території РФ. Речник ГУР Юсов заявив, що підрозділи автономно діють на території РФ, тому питання про озброєння треба ставити безпосередньо їм.

На початок