Сили протиповітряної оборони України нині не можуть збивати керовані авіаційні бомби, які Росія випускає по прифронтових зонах.
Про це в інтерв'ю Українське Радіо Харків розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
"Харківська, Чернігівська, Сумська області — це прифронтова зона. КАБи по 20 (штук — ред.), а то й більше щодня застосовують. Не маємо ми протидії зараз. Їх можна пробувати збивати, але це те саме, що з лука стріляти", — говорить Ігнат.

За його словами, російські військові застосовують авіабомби по всій лінії фронту. Зокрема, 19 квітня РФ вдарила з авіації по Вовчанську на Харківщині.
"Авіація різних типів постійно працює. СУ-34, СУ-35 застосовують ці бомби. Дістати літаки ми не маємо можливості на сьогодні. Вони кидають бомби, не заходячи в зону ураження. Так само як вони завдають удари, в принципі, крилатими ракетами, які вони запускають, так само вони запускають бомби", — пояснює Ігнат.
"Тобто її спускають з літака з 10 тисяч метрів з окупованої або з російської території. Вона, маючи крила, здатна "летіти" близько 70 км від місця скидання до місця ураження, але фактично вона падає плануючи, в неї немає двигуна", — додає Ігнат.
Ігнат каже, що це не нова розробка окупантів, проте зараз вони роблять те, що їм дешевше та вигідніше. За словами речника, "бомб в них купа", питання лише в тому, "скільки вони зможуть приробити до них крил та GPS засобів навігації".
Крім далекобійних зенітних ракет реагувати на тактичну російську авіацію допоможуть винищувачі F-16 та системи ППО Patriot, каже Ігнат.
"Керовані авіабомби — це проблема. Ми повинні розуміти, що вони будуть їх розвивати і надалі", — додає він.
За інформацією речника Повітряних сил, нині російські військові застосовують бомби чи не щодня по території України. За його словами, під час роботи тактичної авіації треба стежити за сигналами повітряної тривоги та дотримуватись правил, бути в укритті.
Що відомо
- Юрій Ігнат каже, в армії РФ є значний запас звичайних авіаційних бомб, зокрема ФАБ-500, що дозволяє перероблювати їх на керовані — така модернізація коштує значно дешевше, ніж виготовлення ракет: "До них просто додають крила, GPS — і полетіла. Мільйони доларів коштують ракети, а бомба, крила і GPS — можливо, коштовні, але в рази, може й сотні разів менше".
Читайте також
Керовані авіабомби РФ: як вони працюють, чи складно їх виготовляти та скільки їх у Росії
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube