Харківська ОВА витратила на піар, маркетинг та дизайнерські послуги понад 10,5 млн гривень за два роки: що відомо

Харківська ОВА витратила на піар, маркетинг та дизайнерські послуги понад 10,5 млн гривень за два роки: що відомо

Харківська ОВА витратила на піар, маркетинг та дизайнерські послуги понад 10,5 млн гривень за два роки: що відомо
Харківська облдержадміністрація. 14 вересня 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Протягом 2022–2023 років Харківська обладміністрація витратила понад 10,5 млн гривень на виготовлення та друк фотоальбомів, відео- та фотоматеріалів, послуги з графічного дизайну, а також висвітлення своєї діяльності в ЗМІ.

2,5 млн гривень — на дизайнерські послуги та консультації по організації роботи пресслужби

У 2022 році Харківська ОВА замовила послуги з піару, дизайну та друку за 2,5 млн гривень. Про це стало відомо з тендерів на платформі Prozorro, які опублікували 3 травня 2023 року.

Хто виконував послуги:

  • ТОВ "Слобідський край" отримав 120 000 гривень за друкарські послуги;
  • ТОВ "Регіональні новини" — 1,2 млн гривень за послуги фотографів, виробництво кіноплівки та відеокасет;
  • ТОВ "Діджитал Системс" — 1,2 млн гривень за друкарські та дизайнерські послуги й консультації щодо організації роботи пресслужби, підприємницької діяльності.
Синєгубов Олег
kharkivoda.gov.ua

Як пояснив Суспільне Харків аналітик Харківського антикорупційного центру Євген Лісічкін, порушення у публікації угод після їх укладання немає: замовники можуть публікувати закупівлі, здійснені без використання електронної системи, не пізніше 90 днів з моменту припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

"Вони могли поки що не публікувати тендери. З цієї сторони порушення не було. Проте були продубльовані тендери, зокрема, з замовлення послуг фотографів. Фотографії завжди робила пресслужба. Щодо консультування з підприємницької діяльності — в ОВА є відповідний департамент, який має цим займатися. Через те, що не опубліковані договори, не можна зрозуміти, що це за послуги", — розповів Євген Лісічкін.

Понад 8 млн гривень витратили на піар та маркетинг

Також Харківська обладміністрація замовила рекламні та маркетингові послуги за 3 млн 999 тисяч 999 гривень, йдеться у тендері, який був опублікований на платформі Prozorro 21 квітня.

Послуги надавала фірма "Маркетинг Юа" з 19 травня по 31 грудня 2022 року.

"Саме стільки у 2022 році перерахувала ОВА цій фірмі за висвітлення своєї діяльності в ЗМІ. Ще 100 тисяч гривень на рахунки "Маркетинг Юа" перевели у 2022 році за послуги з виготовлення інформаційної поліграфічної продукції", — повідомили у Харківському антикорупційному центрі.

Харківська ОВА витратила на піар, маркетинг та дизайнерські послуги понад 10,5 млн гривень за два роки: що відомо
Будинок рад після ракетного удару, вересень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

"Через те, що нині замовники можуть не публікувати тендери у Prozorro, вони можуть це зробити пізніше. Ніхто не гарантує, що це всі договори, які уклали з початку повномасштабної війни", — повідомив Лісічкін.

За даними ХАЦ, у 2023 році обладміністрація виплатила компанії 780,75 тис. гривень за висвітлення та розповсюдження інформації про свою діяльність в онлайн та інших ЗМІ.

"Послуги з піару завжди замовляли в Харківській обладміністрації. Але не пригадую, щоб вони перевищували 10,5 мільйонів гривень. Очільниця "Слуги народу" Олена Шуляк сказала, що заборонила проводити своїй партії соціологічні дослідження, замовляти послуги з піару та просування, тому що йде війна і це недоречно. Але фактично влада, яка дотична до цієї партії, замовляє їх за бюджетні кошти. ОВА замовляла в тому числі й соціологічні дослідження", — сказав аналітик Харківського антикорупційного центру.

Надати коментар про видатки на послуги з просування Суспільному у пресслужбі ОВА не змогли, посилаючись на відрядження очільниці департаменту.

Олег Синєгубов з заступниками
Олег Синєгубов з заступниками. Грудень 2022 року. Фото: kharkivoda.gov.ua

Євген Лісічкін розповів, що у листопаді 2021 року Харківська ОДА замовляла розміщення своїх матеріалів агенції Simon, на які витратили 3,7 млн гривень.

"Цей договір розірвали у грудні 2021 року. Вони виплатили трохи менше — 3,02 млн гривень за піар у низці радіостанцій, а також за розміщення матеріалів у багатьох онлайн-ЗМІ. Це було ще до призначення Синєгубова. Більше подібних замовлень від обладміністрації через Prozorro не пам'ятаю. Але "джинса" була і при Райніні, і при Світличній, Кучері, Тимчук. Замовлення могли бути неофіційні. Нині ж на це витрачають бюджетні кошти", — додав Лісічкін.

Хто виконував замовлення

Фірма "Маркетинг Юа", яка надавала маркетингові та рекламні послуги, отримувала замовлення на рекламні, поліграфічні послуги та поширення матеріалів також й від Полтавської ОВА з 2021 по 2023 рік. Про це стало відомо з системи Prozorro. Олег Синєгубов, який нині очолює Харківську ОВА, був начальником Полтавської облдержадміністрації до кінця 2021 року.

Власник інформаційної агенції "Маркетинг Юа" — Ігор Шаповалов.

"В грудні 2022 року ОВА заплатила 400 тисяч гривень на рахунки київської фірми "Діджитал Системс" за виготовлення та розміщення фотоальбому "Хроніки звільненої Харківщини".

Харківська ОВА витратила на піар, маркетинг та дизайнерські послуги понад 10,5 млн гривень за два роки: що відомо
Будинок Рад у Харкові після удару двома крилатими ракетами РФ по будівлі. 31 людина загинула внаслідок ударів. 1 березня 2022 року. Фото: Павло Дорогой

Також компанія отримала 1,8 млн гривень на поліграфічні послуги та піар обладміністрації:

  • 350 тисяч гривень — за створення та друк фотоальбому "Хроніки руйнувань Харківщини";
  • 200 тисяч — за інформаційний бюлетень "Харківщина – це Україна", який розповсюджували на деокупованих територіях регіону;
  • 850 тисяч — за послуги з графічного дизайну та розповсюдження інформації про діяльність ОВА в ЗМІ.

Згідно з інформацією аналітичної системи YouControl, інформаційна агенція "Діджитал Системс" належить Анастасії Рокицькій.

З січня 2023 року Анастасія Рокицька стала речницею голови Харківської ОВА. Вона підтвердила Суспільне Харків, що є засновницею цієї фірми. На момент укладання договорів речницею Рокицька не була.

Олег Синєгубов
Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. Фото: Суспільне Харків

За інформацією ХАЦ, ще 1,55 млн гривень у 2022-2023 роках отримали "Регіональні новини" на створення відеоматеріалів, друку фото, проведення соцопитування та аналіз громадської думки та послуг з графічного дизайну.

Власником фірми є Тетяна Панченко, а директоркою — Ольга Шаповалова.

Полтавська облдержадміністрація також замовляла аналогічні послуги у "Регіональних новин" з 2020 по 2023 рік.

Що відомо

  • 21 лютого Харківська міська рада оголосила тендер на платформі Prozorro, щоб замовити просування своїх інформаційних матеріалів на радіостанціях за 2,4 млн гривень.
  • На просування інформаційних матеріалів у онлайн-ЗМІ Харківська міськрада витратить 2 млн 248 тис. 582 гривні.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок