Справа Тлявова: суд відмовив у проведенні третьої експертизи. Сторони переходять до дебатів

Справа Тлявова: суд відмовив у проведенні третьої експертизи. Сторони переходять до дебатів

Справа Тлявова: суд відмовив у проведенні третьої експертизи. Сторони переходять до дебатів
Бабуся вбитого 5-річного Кирила Тлявова Олександра Миколаївна біля фотографій онука, в Переяславі-Хмельницькому (Київська обл.), 2 червня 2020 року, фото: УНІАН

У справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд відмовив захиснику колишнього поліцейського Івана Приходька Віктору Чевгузу у проведенні третьої експертизи. Сторони, після майже 4 років розгляду справи, переходять до фінальної стадії – судових дебатів.

Це Суспільному підтвердили адвокат Віктор Чегвуз та прокурор Сергій Самчук.

Захисник заявляв клопотання про проведення третьої експертизи через, нібито, численні порушення у другій.

“Я вважаю, що експертиза некваліфікована, не об’єктивна і не повна, вона не може бути визнана доказом”, — сказав адвокат.

Чевгуз переконаний, що необхідно призначати третю експертизу, через розбіжності у результатах перших двох.

"У справі вже є два висновки експертиз. Перша каже, що хлопчик був вбитий рикошетом від каменя, а друга – пряме попадання. Тобто прямі суперечності. Закон чітко каже: якщо є два висновки, які суперечать одна одній, то призначається третя", — зазначив він.

Читайте також: Cправа Тлявова: журналісти Суспільного отримали результати повторної експертизи. Чи відомо хто стріляв

Прокурор Самчук у коментарі Суспільному заперечив протиріччя в експертизах.

“Я не вважаю, що результати експертиз різні. Друга експертиза більше уточнює. Так, експерти вважають, що найімовірніше було пряме попадання, хоча рикошету вони теж не виключають. Те що на момент пострілу хлопчик був стоячи — це підтвердили обидві експертизи. Підстав для призначення третьої експертизи я не бачу“, — сказав прокурор Самчук.

Після майже 4 років досудового розслідування та розгляду справи в суді, сторони переходять до судових дебатів – останнього етапу після якого суд оголосить вирок. Наступне засідання заплановане на 2 травня.

Що відомо про загибель Кирила Тлявова

31 травня 2019 року четверо людей, серед яких двоє поліцейських, відпочивали та вживали алкоголь на подвір’ї приватного сектору у Переяславі-Хмельницькому на Київщині. Під час відпочинку чоловіки домовилися постріляти по металевих банках із вогнепальної зброї. Пізніше виявилося, що куля влучила у хлопчика, що був у сусідньому дворі. 3 червня п’ятирічний Кирило Тлявов помер у лікарні.

За підозрою у вбивстві затримали двох поліцейських: Івана Приходька та Володимира Петровця. Після смерті дитини справу перекваліфікували на умисне вбивство. Поліцейських арештували на 2 місяці без права внесення застави. Вони не визнали своєї провини й відмовились від співпраці зі слідчими.

У липні слідство оголосило підозру ще двом громадянам, один із яких — неповнолітній. 5 листопада директор ДБР Роман Труба заявив, що слідчі з’ясували обставини, за яких було вбито 5-річного Кирила Тлявова. Винуватцям оголошено про підозри.

За його словами, інспектору поліції Іванові Приходьку оголошено підозру у вбивстві, вчиненому через необережність.

23 грудня 2020 року обвинувальний акт щодо вбивства 5-річного Кирила Тлявова направили до суду. Справу розслідують за статтями "хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї" і "вбивство через необережність".

Вибір редакції

На початок