"Прометей" у драматичному тай-брейку переміг "Епіцентр-Подоляни" і вперше в історії став чемпіоном України з волейболу

Волейболісти "Прометея" у фінальній серії. Волейбольний клуб "Прометей". Фото: "Прометей"

У фінальній серії дніпряни перемогли з рахунком 3:1.

У чоловічому чемпіонаті України з волейболу завершилась фінальна серія плей-оф. За її підсумками визначився переможець національної першості - ним став дніпровський "Прометей".

Претендентами на титул чемпіона України у нинішньому сезоні стали "Епіцентр-Подоляни" та "Прометей". Команди вийшли до плей-оф як перша та друга команда регулярного чемпіонату відповідно.

До вирішальної серії обидва фіналісти підійшли без жодної поразки у плей-оф, вигравши усі протистояння з рахунком 2:0. "Епіцентр-Подоляни" на шляху до фіналу здолав збірну України U18 та "Юракадемію", а "Прометей" вибив з турніру "Тернопіль" та "Житичів".

Для "Прометея" це був перший вихід у фінал плей-оф чемпіонату України з волейболу. "Епіцентр-Подоляни" ж до нього підходили у статусі чинних чемпіонів.

Формат фінального протистояння між командами передбачав серію до трьох перемог. Першими її здобули чемпіон: "Епіцентр-Подоляни" виграли домашній матч з рахунком 3:1.

Після першого матчу "Прометей" виграв два матчі з рахунком 3:2 та отримав змогу здобути загальну перемогу у фінальному протистоянні. Для цього команді необхідно було перемогти у четвертій грі.

У першому сеті дніпряни зробили перший крок до необхідного результату – обіграли городківців з рахунком 25:12. Однак уже наступні два сети виграли волейболісти "Епіцентру-Подолян".

У четвертому сеті "Прометей" зміг зрівняти рахунок у матчі за хиткої переваги – 25:22. Зрештою, у вирішальній партії дніпряни змогли "закрити" поєдинок та здобути необхідний результат. Таким чином, "Прометей" вперше у своїй історії став чемпіоном України з волейболу. Капітан команди Віталій Щитков був визнаний MVP четвертого матчу фінальної серії.

Третьою командою національної першості з волейболу стала "Юракадемія", яка у протистоянні за третю сходинку здолала "Житичі" Житомир.

Суперліга (чоловіки). Фінал. Четвертий матч

"Прометей" (Дніпро) - "Епіцентр-Подоляни" (Городок) 3:2 (25:12, 13:25, 22:25, 20:18)

"Прометей" - "Епіцентр-Подоляни": результати фінальної серії

• "Епіцентр-Подоляни" - "Прометей" 3:1 (18:25, 25:21, 25:23, 25:18) - 1:0 на користь "Епіцентра-Подолян"
  • "Прометей" - "Епіцентр-Подоляни" 3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:22, 15:12) - 1:1
  • "Епіцентр-Подоляни" - "Прометей" 2:3 (18:25, 25:19, 21:25, 25:19, 10:15) - 2:1 на користь "Прометея"
  • "Прометей" - "Епіцентр-Подоляни" 3:2 (25:12, 13:25, 22:25, 20:18) - 3:1 на користь "Прометея"

Що означає перемога "Прометея"?

• "Прометей" вперше зіграв у фіналі Суперліги та здобув титул чемпіона.
  • Дніпряни покращили результат минулого сезону чемпіонату України, у якому вони здобув дебютні бронзові нагороди.
  • У чемпіонаті України втретє поспіль турнір виграє інша команда: "Барком-Кажани" (2021), "Епіцентр-Подоляни" (2022).
  • Обидві команди "Прометея" - чоловіча та жіноча - виграли чемпіонат України з волейболу у сезоні 2022/23.