Розклад матчів збірної України з хокею на чемпіонаті світу-2023: календар ігор

Розклад матчів збірної України з хокею на чемпіонаті світу-2023: календар ігор

Розклад матчів збірної України з хокею на чемпіонаті світу-2023: календар ігор
Збірна України з хокею, фото: ФХУ

Коли й проти кого грає Україна.

Чоловіча збірна України з хокею стартує у своєму головному турнірі 2023 року – чемпіонаті світу в дивізіоні IB. Учетверте поспіль Україна зіграє у третьому за силою дивізіоні світової першості з хокею: у 2022 році синьо-жовта команда фінішувала на третьому місці.

Формат ЧС-2023 зазнав невеликих змін: знову в дивізіоні виступає шість команд, а не п'ять. Оскільки з дивізіону IA у 2022 році ніхто не вилетів, одразу дві команди піднялися з дивізіону IIA.

Збірна України перед чемпіонатом світу 2023 року провела одразу шість контрольних матчів – усі виграла. Команда Вадима Шахрайчука обіграла по два рази збірні Угорщини, Латвії та Литви – усі ці колективи виступають у вищих за рейтингом дивізіонах.

Безпосередньо на чемпіонаті світу Україна гратиме проти наступних суперників: Естонія (господарі турніру), Японія, Сербія, Китай та Нідерланди. Останні дві збірні вийшли у дивізіон IB за результатами минулого сезону, усі чотири команди грали між собою минулоріч також.

Переможець дивізіону отримає підвищення у класі в дивізіон IA на наступний сезон чемпіонату світу, а команда, що посяде останнє місце, вилетить у нижчий дивізіон.

Читайте більше: Тренер збірної України з хокею - про підготовку до ЧС, дві перемоги над Угорщиною та суперників у групі

Розклад матчів України на ЧС-2023

  • Неділя, 23 квітня, 16:00. Україна – Китай
  • Понеділок, 24 квітня, 16:00. Україна – Сербія
  • Середа, 26 квітня, 19:30. Україна – Естонія
  • Четвер, 27 квітня, 16:00. Україна – Нідерланди
  • Субота, 29 квітня, 19:30. Україна – Японія

Що відомо про суперників України

  • Японія (№25 світового рейтингу) – друге місце у 2022 році, обіграли Україну з рахунком 8:2 тоді. Українці програли японцям останні шість очних матчів.
  • Китай (№26) – переможець дивізіону IIA у 2022 році. За словами капітана збірної України Ігоря Мережка, з Китаєм "буде важко". Ця команда сформована на базі натуралізованих північноамериканських хокеїстів.
  • Естонія (№28) – четверте місце у 2022 році, програли Україні з рахунком 0:8. Команда-господар чемпіонату світу-2023.
  • Нідерланди (№29) – друге місце дивізіону IIA у 2022 році. Підвищилися у класі, оскільки дивізіон розширився назад до шести збірних. Нідерланди останні кілька років стабільно мігрують між дивізіонами IB та IIA.
  • Сербія (№30) – п'яте місце у 2022 році, програли Україні з рахунком 0:7. Серби перед початком пандемії коронавірусу підвищилися у класі, уперше зіграли на рівні IB у 2022 році.

Вибір редакції

На початок