Зеленський підписав закон про нові правила набуття громадянства України. Що він передбачає

Зеленський підписав закон про нові правила набуття громадянства України. Що він передбачає

Зеленський
Президент Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №7606 "Про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України", яким передбачено про нові правила набуття громадянства.

Згідно з документом, тепер для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на знання української мови, історії та Конституції.

Іноземці чи особи без громадянства, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до українського громадянства становить державний інтерес, або які в установленому законодавством порядку проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, Державній спецслужбі транспорту або Нацгвардії України, особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання, упродовж двох років з моменту набуття громадянства мають скласти відповідні іспити та подати документи про їх складання.

Невиконання зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України, та на рівень володіння державною мовою цими категоріями осіб є підставою для втрати громадянства України.

Складання іспитів має здійснюватися в порядку, встановленому Кабміном.

Що відомо про ухвалення закону про нові правила набуття громадянства України

28 липня 2022 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів вніс до Верховної ради проєкт закону про умови набуття громадянства України. Шмигаль зазначив, що громадянство України — це "привілей, який потрібно заслужити знаннями й повагою до основоположних засад країни".

У першому читанні парламент ухвалив цей законопроєкт 18 жовтня. В цілому Верховна рада прийняла цей закон 21 березня.

Читайте також

В уряді готують законопроєкти про впровадження обовязкового іспиту для отримання громадянства України

Вибір редакції

На початок