Справа Стерненка: суд задовольнив клопотання про примусовий привід свідка, який бачив момент нападу

Справа Стерненка: суд задовольнив клопотання про примусовий привід свідка, який бачив момент нападу

Справа Стерненка: суд задовольнив клопотання про примусовий привід свідка, який бачив момент нападу
Сергій Стерненко. Фото: Суспільне Одеса

Колегія Приморського райсуду Одеси, яка розглядає справу щодо третього нападу на колишнього лідера одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка, 21 квітня задовольнила клопотання сторони захисту щодо примусового приводу свідка Павла Левади. Про це повідомив кореспондент Суспільного, який був присутній на засіданні.

За словами обвинуваченого Сергія Стерненка, Левада бачив момент нападу на нього, при цьому в суд не з'являється, хоча і був належно повідомлений.

"Сьогодні було ухвалено два формальних рішення. Перше — щодо примусового приводу свідка Левади, який не з'являється за викликом, хоча був повідомлений належним чином про дату і час судового засідання. Це свідок, який безпосередньо бачив момент нападу на мене", — розповів після засідання Сергій Стерненко.

Друге клопотання, яке задовольнив суд, — це витребування інформації про ще чотирьох людей, які мають свідчити у суді. Стерненко каже, що цих людей допитували на стадії досудового розслідування, але з невідомих йому причин до суду вони не прийшли. Серед них, за словами обвинуваченого, поліцейський, який бачив як тікав другий нападник Олександр Ісайкул, та співорганізатор нападу.

"І ще один свідок — це безпосередньо організатор цього нападу, тому що сторона обвинувачення приводила свідком проти мене вже сюди одного співорганізатора нападу і захищала його — це Олександр Подобєдов. А ми хочемо допитати Віталія Посувайла, як другого співорганізатора, тому що з огляду на ті покази, які надав перший співорганізатор, виходить так, що вони за мною стежили протягом дня, коли був напад, і їхні місця перебування і час перебування повністю збігаються з моїми", — сказав Стерненко.

Прокурор Юрій Бачинський від коментарів відмовився. Наступне засідання відбудеться 12 травня.

Про що справа Стерненка

З 2014 року на колишнього лідера одеського осередку "Правого сектору" скоїли три напади. Під час останнього, у травні 2018 року, на Стерненка біля під'їзду будинку напали двоє чоловіків. За версією слідства, підозрюваний смертельно травмував одного з них − 28-річного Івана Кузнєцова. Другий нападник, Олександр Ісайкул, втік з місця події.

Сторона обвинувачення наполягає, що Стерненко умисно вбив Кузнєцова. На думку прокуратури, після того, як напад не вдався, чоловік почав втікати. Утім підозрюваний нібито наздогнав його та завдав смертельні поранення ножем. Також йому закидають незаконне поводження зі зброєю.

Сам Стерненко версію прокуратури заперечує та переконує: це був самозахист, а Кузнєцова він не наздоганяв. Нападник нібито почав бігти вже після того, як підсудний травмував його, захищаючи власне життя.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок