У Кременчуці протестували проти онлайн навчання: що пообіцяла міська влада

У Кременчуці протестували проти онлайн навчання: що пообіцяла міська влада

Оновлено
У Кременчуці протестували проти онлайн навчання: що пообіцяла міська влада
Фото: Суспільне Полтава

У Кременчуці вимагали відновити офлайн-навчання у школах та садочках. Для цього під міською радою батьки зібралися на акцію протесту. Проте відновлювати освітній процес очно поки не планують, бо лише в одному дитсадочку нині облаштоване укриття, розповів Суспільному голова Кременчуцької громади Віталій Малецький

У Кременчуці під міською радою люди зібралися на акцію протесту. Це щодо відновлення офлайн навчання. Майже всі школи та дитсадки у місті з початку року працюють лише онлайн.

"Весь час дитина зі мною, я була змушена знайти собі роботу вдома низькооплачувану, для того, щоб хоч якось виживати. Ходити на роботу я не можу повноцінно, бо мені ні з ким залишити дитину. У нас немає бабусь, дідусів в місті, з якими залишити дитину. Ми просимо про те, щоб діти почали навчатися в одній формі вже зараз, з дозволу батьків – за письмової згоди. Тобто ми це дозволяємо", — каже жителька Кременчука Каріна Кириленко.

У Кременчуці під міською радою відбувається акція протесту
У Кременчуці під міською радою відбувається акція протесту. Фото: Суспільне Полтава

За словами голови громади Віталія Малецького, нині за змішаною формою працює лише один дитсадок. Відновлювати навчання у решті закладів до кінця навчального року не будуть, доки не облаштують укриття.

"Зараз по всім закладам ведуться або ремонтні, або проєктні роботи, або роботи з дооблаштування, системами протипожежної сигналізації. По всім об’єктам – близько 15 ведуться активні роботи, по іншим – розроблена проєктна документація або вона розробляється, проходить експертизу і все це буде робитися", — говорить голова Кременчуцької міської ради Віталій Малецький.

У Кременчуці під міською радою відбувається акція протесту
До протестувальників вийшов голова Кременчуцької міськради Віталій Малецький. Фото: Суспільне Полтава

Перейти на онлайн-навчання у понад 30 школах та майже 50 дитячих садочках вирішили від початку навчального року – у вересні 2022-го, розповів Суспільному голова Кременчуцької громади Віталій Малецький. Таке рішення ухвалили у зв’язку з ракетними ударами по громаді, говорить Віталій Малецький.

"Якщо навіть буде письмова згода, але не буде укриття, яким можна буде користуватись, ми відновлювати учням (офлайн – ред.) навчання не будемо. Тобто ризикувати життям дітей, навіть маючи папірець, на якому є підписи батьків про те, що вони не будуть мати ніяких претензій, ніхто не буде", — говорить голова Кременчуцької міської ради Віталій Малецький.

На акцію протесту прийшла Ольга Бейдіна. У жінки двоє дітей.

"Син навчається онлайн, але приходимо до методів репетиторства, тому що зараз восьмий клас і дуже тяжко навчатися онлайн. Нема дисципліни у дітей. Такий вік, що їх потрібно тільки стимулювати і якось обмежувати. А в них немає обмежень. Я цілий день на роботі, чоловік цілий день на роботі, дитина у приватному садочку (молодша – ред.). Це 500 гривень на день", — каже жителька Кременчука Ольга Бейдіна.

Облаштувати укриття у закладах освіти не встигли, бо гроші з бюджету насамперед спрямовували на відновлення теплопостачання після кількох атак на критичну інфраструктуру, говорить Віталій Малецький.

У Кременчуці протестували проти онлайн навчання: що пообіцяла міська влада
Батьки протестували проти онлайн навчання. Фото: Суспільне Полтава

"Говорять: «Чому ви не зробили всі садочки відразу?» У нас була ситуація по теплу. Ситуація патова. Як ми пройшли цей опалювальний сезон, ми не можемо зараз говорити, але потім, після війни, розкажемо. Нам треба виділити пріоритети. Відновлення теплопостачання – потім відновлення освіти. Крок за кроком. Я думаю, ми зможемо відкрити всі ті заклади, де є укриття підземні", — каже голова Кременчуцької міської ради Віталій Малецький.

За словами Віталія Малецького, у травні міська рада планує відкрити одну школу після введення в експлуатацію сховища. Інші – вже з початку навчального року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок