Україна гарантувала ще дві медалі Євро з жіночої боротьби перед третім днем фіналів

Україна гарантувала ще дві медалі Євро з жіночої боротьби перед третім днем фіналів

Україна гарантувала ще дві медалі Євро з жіночої боротьби перед третім днем фіналів
Аліна Грушина-Акобія. Фото: UWW

Результати українських борчинь у півфіналах 20 квітня.

Збірна України гарантувала собі ще дві медалі чемпіонату Європи з жіночої боротьби. До фіналів за підсумками змагального дня четверга, 20 квітня, пройшли Аліна Грушина-Якобія та Ірина Коляденко.

У перших жіночих фіналах на "золото" претендуватимуть українки Оксана Лівач, Юлія Ткач-Остапчук та Алла Белінська. Вони у попередній змагальний день подолали півфінали у вагових категоріях до 50, 59 та 68 кг відповідно.

Натомість у другий день жіночих півфіналів стартували ще п'ять борчинь збірної. Першою змагання покинула Лілія Горішна, яка поступилася у своїй другій сутичці турніру до 53 кг.

Фіналів дісталися Аліна Грушина-Акобія та Ірина Коляденко — у категоріях до 57 та 62 кг відповідно. Вони гарантували собі щонайменше "срібло"; якщо ж переможуть у прийдешніх фіналах, здобуть титули чемпіонок Європи (для обох — другий у кар'єрі).

Ще дві українки були близькими до "золотих" сутичок. Проте Тетяна Сова-Ріжко та Людмила Паловець-Тичина зазнали поразок у півфіналах та візьмуть участь у змаганнях за "бронзу".

Результати українських борчинь у вільній боротьбі: 20 квітня
  • До 53 кг: Лілія Горішна — вихід у чвертьфінал
  • До 57 кг: Аліна Грушина-Акобія — вихід у фінал
  • До 62 кг: Ірина Коляденко — вихід у фінал
  • До 65 кг: Тетяна Сова-Ріжко — вихід у бронзовий фінал
  • До 72 кг: Людмила Паловець-Тичина — вихід у бронзовий фінал

У фіналах 21 квітня Грушина-Акобія боротиметься з азербайджанкою Жалою Алієвою. Коляденко ж поміряється силами з норвежкою Грейс Буллен, дворазовою чемпіонкою Європи та срібною призеркою ЧС-2022.

Сова-Ріжко у фіналі за "бронзу" змагатиметься з переможницею втішної сутички між Кендрою Дашер (Франція) та Еліс Маноловою (Азербайджан), чемпіонкою Євро-2019. На Паловець-Тичину ж очікує протистояння з француженкою Паулін Лекарпентьє, віцечемпіонкою Євро-2022 в категорії до 68 кг.

Золоті та бронзові фінали в зазначених категоріях відбудуться в Загребі в п'ятницю, 20 квітня. Початок "вечірнього блоку" з медальними сутичками — о 19:00 за київським часом.

Євро-2023 з боротьби: що відомо

  • Україна після двох днів фіналів посідає шосте місце в загальному медальному заліку.
  • Єдине "золото" національній команді приніс Василь Михайлов, що тріумфував у категорії до 79 кг з вільної боротьби.
  • Ще дві нагороди у вільній боротьбі — бронзового ґатунку — команді принесли Ерік Арушанян (до 65 кг) та Ігор Никифорук (до 70 кг).
  • Чемпіонат Європи в Хорватії триватиме до 23 квітня. Усього на турнірі розігрують 30 комплектів нагород у вільній, жіночій та греко-римській боротьбі.
Читайте також: Україна у повних складах візьме участь у чемпіонаті Європи з боротьби: склад команди та розклад змагань

Вибір редакції

На початок