В Житомирі для дітей з аутизмом проводять заняття з акробатичної йоги. Ми маємо створити таким дітям правильний образ поведінки, сказав в коментарі Суспільному тренер з акробатичної йоги Сергій Боковенко.
За його словами, діти мислять образами, тому треба їм створювати правильний образ. "Правильний образ повсякденного сімейного життя, шкільного, соціалізованого. Моя мета, щоб вони не зрозуміли мене, а щоб вони більш зрозуміли себе", – каже Сергій Боковенко.
Тренер з акробатичної йоги займається з Владиславом Котвицьким. Під його керівництвом п'ятирічний Владислав виконує вправи, які допомагають дитині долати страх висоти.
"Спочатку через цей страх ми не могли подолати навіть метрову висоту, – каже Сергій Боковенко. – Коли подолали цей страх, ми змогли розвиватися далі. І тепер ми можемо багато чого: можемо взаємодіяти з іншими дітками, можемо зосередитися на вивченні якоїсь конкретної задачі поставленої".


Мама Владислава Світлана Котвицька розповіла, що у них основний фактор це проблема спілкування.
"У нас проблеми з розвитком мовлення, і скоріше за все – аутизм. Комунікації немає у дитини. Тобто він може розмовляти, декламувати. Але з оточуючими він не підтримує емоційний зв'язок. Тому ми відвідуємо багато занять і також – зайняття з йоги", – каже Світлана.
За її словами, за пів року занять акробатичною йогою поведінка дитини змінилася. Дитина стала дуже цупка. Йому подобається повзати зверху, де можна в квартирі, каже жінка. І відчувається, що він може себе контролювати: тримає тіло, відчуває себе.
"Дуже цінні зайняття для фізичного розвитку і для самоконтролю. Збільшилося розуміння мови оточуючих. Це проблема, що вони не розуміють того, що їм говорять. А ми ж не знаємо, що вони не розуміють. Ось це у нього з'явилося точно вже після усіх занять, які ми пройшли", – сказала мама Владислава.

Вже рік житомирянка Юлія Важеха водить своїх шестирічних двійнят Валерію та Єгора на зайняття з акробатичної йоги. За словами жінки, цих занять більше потребує саме Єгор, який має особливості розвитку.
"Наш діагноз – розвиток аутичного спектру, гіперактивність. Не відкликався на ім'я . Не має вказівного жесту. Робив, що сам хотів. Йшов, куди хотів. Не розумів зверненої мови. А акробатична йога дисциплінує. Комунікація, соціалізація, що дуже важливо для наших діток. Подібні зайняття потрібні для особливих дітей, для моєї дитини, я вважаю. Для того, що у подальшому піти у загальноосвітній навчальний заклад і вміти комунікувати, спілкуватися і бути на рівні зі своїми однолітками", – каже Юлія Важеха.



Йога – це нетрадиційна методика лікування дітей чи людей з аутизмом, говорить дитячий лікар-невролог Олександр Шевчук. Він каже, що як лікар радить використовувати йогу в якості реабілітаційних сеансів. Але при цьому все має бути у комплексі. Має бути і медикаментозне лікування, і спостереження лікарями та фахівцями, і використання всіх нетрадиційних методик.

"Немає одного фахівця, який лікує аутизм. Тут працює група фахівців. Сюди входять, якщо стосується дітей, дитячі психіатр, невролог, логопед, дефектолог. Це і соціальні працівники. Тому що ці діти дуже різні. У когось високий рівень агресії. Хтось з них просто не бажають спілкуватися. Тому зайняття йогою, арт-терапією, каністерапією це все є позитивними факторами", – сказав Олександр Шевчук.
Ще по темі
- Комплексна реабілітація: в Житомирі представники благодійного фонду "Місія в Україну" відновили заняття в очному режимі для дітей з інвалідністю.
- Безкоштовна реабілітація для дітей з інвалідністю – у Житомирі поновлює роботу центр іпотерапії.
- Попаснянський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю "Лелека" евакуювався до Житомира.
Читайте також
- В центральному парку Житомира гуляє дикий кабан – тварину ловитимуть у клітку-пастку.
- Трирічну дівчинку Олександру, яку бабуся залишила в торговельному центрі у Житомирі, забрала її мама.
- Пам'ятники, хрести та огорожі довкола могил на цвинтарі у Житомирі пошкодили дерева, що впали під час буревію.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: