Прибутковість 120% та відсутність продукту. Як відрізнити стартап від фінансової піраміди

Прибутковість 120% та відсутність продукту. Як відрізнити стартап від фінансової піраміди

Прибутковість 120% та відсутність продукту. Як відрізнити стартап від фінансової піраміди Суспільне

Фінансові піраміди стабільно продовжують виникати у світі, навіть попри те, що мільйони людей обпеклися на попередніх аферах. Раз за разом творці фінансових пірамід вигадують нові варіації для обману своїх клієнтів.

Суспільне розібралося в тому, як зрозуміти, що вам пропонують вкласти свої гроші в фінансову піраміду, а не бізнес, а також зібрало підбірку найбільших фінансових афер України та світу.

1. Відсутність продукту

Якщо вас запрошують вкластися в бізнес, ви повинні чітко розуміти фінальний продукт. Якщо його немає чи замість продукту ви вкладаєтеся в речі, які не мають жодної фінансової цінності, то це перша ознака, що вас намагаються затягнути в фінансову піраміду. Найяскравіший приклад – ваучери в "МММ", а з останніх – сертифікати "B2B Jewelery".

2. Продуктом ніхто не користується

Відсутність продукту – очевидна ознака фінансової піраміди, проте є й ті, хто намагається завуалювати свій бізнес під офіційний. Тут варто звертати увагу на те, скільки конкретно людей чи компаній користуються продуктом.

Наприклад, якщо вам пропонують отримати якісь знижки за "клубною картою", яку в реальному житті використовують 1-2 продавці цих карт, скоріш за все, це теж піраміда. Варіанти на що можуть бути знижки залежать тільки від фантазії шахраїв: на елітний відпочинок, курси іноземної мови, політ на Марс тощо.

3. Потрібно залучати інших людей

Насправді, нічого страшного в мережевому маркетингу немає, якщо він передбачає продаж реального продукту. Наприклад, таку систему часто використовують косметичні компанії.

Проте, ключова різниця, що в мережевому маркетингуМережевий маркетинг – це система організації бізнесу, де незалежний продавець може заробляти не тільки на проданому особисто ним продукті, а й отримувати частку/відсоток від продажів інших продавців, яких він залучив до бізнесу люди основний дохід отримують саме на продажі продукту, тоді як у фінансових пірамідах заробіток залежить від кількості клієнтів, яких привела конкретна людина.

4. Усе буде, але пізніше

Ще одна ознака піраміди – емоційність та акцент на майбутньому. Учасники та власники пірамід, пропонуючи вам "вкластися в бізнес", часто акцентують увагу на емоціях, обіцяючи фінансову незалежність та свободу, ухиляючись від конкретних питань.

Крім того в пірамідах вам пропонують купити щось, що принесе гроші чи інші матеріальні цінності не зараз, а колись у майбутньому. Наприклад, купи частину квартири зараз, а отримай всю через рік чи п'ять.

5. Незрозуміла система виплат

Якщо вам не надають чіткої відповіді на питання "звідки беруться гроші в компанії" та "як вам їх виплачуватимуть" – теж варто задуматися. Особливо, якщо маніпулюють вашими емоціями, розповідаючи, що "швидше вкладайтеся, бо скоро місця закінчаться".

6. Нечітка структура

Якщо ви нічого не знаєте про керівництво й на ваше прохання вам відмовляють про це повідомляти, скоріш за все, вас намагаються втягнути в аферу. Великі компанії "з ім'ям", як правило, мають максимально прозору структуру.

Так само варто звертати увагу на місце реєстрації компанії, особливо на те, чи не зареєстрована вона в офшорній зоні. Наприклад, на Сейшельських, Панамських чи Віргінських островах.

7. Прибутковість 120%

Головне правило – якщо вам обіцяють 100 чи більше відсотків прибутковості, то це піраміда. Жоден справжній бізнес не може пропонувати такого доходу, інакше він не тільки нічого не заробить, але ще й втратить те, що вклав.

Читайте також: "Як захистити свої дані в інтернеті"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди