Понад 200 кілограмів макулатури зібрали учні Вінницького технічного фахового коледжу під час акції "Відходи в доходи". Гроші від переробки передають волонтерам, які витрачають їх на плати для зарядних пристроїв. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Світлана Василюк.
Збір паперу, пластику та іншої вторинної сировини організовують активісти студентської ради. Акцію проводять чотири роки поспіль. Макулатуру студенти приносили упродовж тижня.
"У світі, в якому ми зараз живемо, все частіше спостерігається таке явище, як аномалія через велике забруднення природи. Таким чином ми привчаємо студентів і залучаємо їх до збереження екології. Також прищеплюємо їм корисну звичку сортувати сміття для подальшої переробки", – говорить представниця студради Єлизавета Устінова.

Першокурсник Назар Ніколайчук приніс 60 кілограмів макулатури.
"Це непотрібні вже мені книжки, ті, що російською написані. Також списані зошити та використані коробки. Приніс 65 кілограмів. Не перший раз беру участь в цій акції. Дізнався про неї з соцмереж коледжу", – каже Назар Ніколайчук.
Виручені з макулатури та ПЕТ-пляшок гроші студенти віддають техно-волонтерам , які виготовляють із них повербанки.
"У нас є різні відділення, таке як радіо-технічне, комп'ютерне. Там разом з викладачами студенти виготовляють повербанки і станції підживлення для ЗСУ, тому і виникла така історія, щоб відходи перетворити на доходи, а вже гроші віддати на ЗСУ", – каже директорка коледжу Світлана Василюк.

Зараз гроші потрібні на комплектуючі до зарядних пристроїв, за словами викладача фізики Олексія Грабенко.
"Закуповувати будемо плати. Вони і є основним компонентом для повербанків. Запитів на них багато. Як сказали хлопці, на фронті є три біди: снаряди, вода і електрика. Не рахуючи русні, звісно", – говорить Олексій Грабенко.

За тиждень у коледжі зібрали понад 200 кілограмів макулатури та майже куб спресованого пластику, каже представниця студради Єлизавета Устінова. Попередньо за вторсировину мають отримати півтори тисячі гривень. Цього, за словами Олексія Грабенка, вистачить на придбання 9 плат.
Читайте також
- Із Вінниці до Херсону доставили ще 50 сміттєвих баків
- "Ділянку оформила інша людина". У селі на Вінниччині власники не можуть поділити землю
- У Вінниці відновили рух трамваїв за маршрутом №2