"Ділянку оформила інша людина". У селі на Вінниччині власники не можуть поділити землю

"Ділянку оформила інша людина". У селі на Вінниччині власники не можуть поділити землю

"Ділянку оформила інша людина". У селі на Вінниччині власники не можуть поділити землю
Мешканці села Верхівка Копайгородської селищної громади не можуть поділити землю. Фото: Суспільне

Мешканці села Верхівка Копайгородської селищної громади не можуть поділити землю. Після 28 років користування ділянкою власники дізналися, що на себе її оформила інша людина. За словами мешканців, це зроблено незаконно, адже землю їм виділили ще у 1994 році рішенням сесії сільської ради.

Люди звернулися до очільниці громади, написали звернення до спеціаліста із земельних питань та організували збори села. Що робити, аби не втратити землю, якою користувався роками, дізнавалося Суспільне.

Мешканець села Верхівка Копайгородської громади Василь Мосьонз розповів, що 1994 року рішенням сільської ради йому та ще трьом мешканцям виділили соціальні паї — по пів гектара. Торік у жовтні чоловік зібрав на земельній ділянці сою і почав готувати землю під посівну. Але виявилося, що ділянку приватизували.

"Мені цей шмат землі, як вчителеві, додали до соціальної сфери. Нам роздавали по 2 гектари. То мені далеко на полі дали 1,5 гектара і вписали ще цих 50 соток, щоб було 2 гектари", розповів Василь Мосьонз.

"Ділянку оформила інша людина". У селі на Вінниччині власники не можуть поділити землю
Фото: Суспільне Вінниця

За словами Ольги Козяр, на цій території розташований город її батька. Після його смерті жінка хотіла оформити ділянку.

"Батько помер, мама користувалася, померла мама, то я вже користувалася. Раніше сказали, що воно за межами села, і ми не могли його приватизувати. Ну, за межами села, та й за межами села. Ну, не можна, то й не можна. А тут поставили перед фактом, що в нас цю землю забрали", — говорить Ольга Козяр.

Голова Копайгородської селищної ради Людмила Кушнір розповіла, що з 24 лютого 2022 року вони жодних рішень щодо розподілу земельних ділянок не видавали.

"Ми земельні ділянки, як селищна рада, не оформляємо. Ми надаємо рішення сесії, і тоді вже люди самі оформляють земельні ділянки. Є спеціальні, атестовані служби, які виїжджають на місце, виділяють цю земельну ділянку, і далі люди безпосередньо її оформляють. Під час військового стану жодна ділянка не надана сільською радою. Жодна", — каже Людмила Кушнір.

Спеціаліст із земельних питань Копайгородської селищної ради Олексій Мясоєдов каже, що жодних документів на чотири земельні ділянки, окрім копії рішення сесії 1994 року, у мешканців немає. Заяв на їхнє оформлення від них не отримував, як і попередній землевпорядник тодішньої сільської ради.

"При обʼєднанні громади, це було в 2021, нам передавалися актами земельні ділянки, Держгеокадастр передавав. Ми приймали їх в комунальну власність, потім, згідно з законом №2145, ми переводили державні землі в комунальні землі, зокрема, і це поле. При обʼєднанні громади ми прийняли 16 га, тобто вільна земельна ділянка, на яку люди писали звернення", — пояснив Олексій Мясоєдов.

Аби уникнути таких ситуацій, каже адвокат Віталій Шиманський, потрібно отримати витяг про реєстрацію в реєстрі речових прав, бо рішення сесії лише підтверджує наміри, але не підтверджує власності.

"Для того, щоб отримати земельну ділянку, перш за все, треба подати заяву. Якщо є пільгова категорія, то це мають бути відповідні документи, що підтверджують пільгу, а також викопіювання щодо знаходження земельної ділянки, яку особа бажає. Бувають випадки, коли рішення на земельну ділянку дають двом різним людям, але хто першим проведе оформлення, той і оформить право власності", — пояснив Віталій Шиманський.

У державному земельному кадастрі не відображаються ділянки, які виділили на сесії. Вони позначені, як вільні, а тому будь-який громадянин України може написати заяву на їхнє оформлення, додає Шиманський.

Мешканці Верхівки написали заяву у Барський відділ Жмеринської окружної прокуратури.

Читайте також

  • "Долучаємо до благодійності дітей": на Вінниччині на ярмарку в ліцеї зібрали 48 тисяч гривень для оборонців
  • "Сухі" борщі для оборонців готують працівники ліцею на Вінниччині
  • У Вінниці студенти приготували понад дві сотні пасок для оборонців

Вибір редакції

На початок