У тисняві в столиці Ємену загинуло щонайменше 78 людей

У тисняві в столиці Ємену загинуло щонайменше 78 людей

У тисняві в столиці Ємену загинуло щонайменше 78 людей
Єменці чекають біля госпіталя, куди доправили постраждалих у тисняві під час благодійного заходу, 19 квітня 2023 року, фото: Getty Images

У столиці Ємену Сані пізно ввечері 19 квітня сталася тиснява під час благодійного заходу, присвяченого завершенню Рамадану. Станом на 20 квітня відомо про щонайменше 78 загиблих.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Зазначається, що трагедія сталася, коли сотні людей зібралися в школі в районі Баб аль-Ємен, сподіваючись отримати благодійну пожертву в розмірі близько 10 доларів, яку роздавали торговці з нагоди останніх днів Рамадану.

У тисняві в столиці Ємену загинуло щонайменше 78 людей
Приміщення школи у столиці Ємену Сані, де сталася тисява, 19 квітня 2023 року, фото: AP

Як пише агенція, достеменно з'ясувати причину тисняви наразі не вдалося, однак свідки сказали Associated Press, що озброєні хуситиХусити — воєнізоване угрупування шиїтів-зейдитів, яке діє на території Ємену.Група названа по її засновнику і колишньому керівнику Хусейну аль-Хуси, який був убитий єменською армією у вересні 2004 року. вистрілили в повітря, намагаючись контролювати натовп. Вони ймовірно влучили в електричний провід, який вибухнув і призвів до паніки серед людей.

Ємен – одна з найбідніших країн світу. Через тривалі збройні конфлікти в країні більшість населення залежить від гуманітарної допомоги, практично не функціонує система охорони здоров'я. ООН розцінює ситуацію в державі як найбільшу нинішню гуманітарну катастрофу світу.

З 2014 року триває громадянська війна. Усі північні регіони та столицю країни утримують під контролем повстанці-хусити. Активну участь у конфлікті на боці уряду бере Саудівська Аравія, тоді як повстанців підтримує Іран.

У 2020-2021 роках у Ємені загинули щонайменше 2 тисяч дітей, яких повстанці-хусити залучили до бойових дій.

Вибір редакції

На початок