"Друг" снайпера — ранковий туман". Як працює стрілець 102 бригади на позивний Єгер

"Друг" снайпера — ранковий туман". Як працює стрілець 102 бригади на позивний Єгер

"Друг" снайпера — ранковий туман". Як працює стрілець 102 бригади на позивний Єгер
Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина

Військовослужбовець на позивний Єгер снайпер у 102 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини. На його рахунку — орієнтовно 50 вражених цілей. Про особливості своєї роботи чоловік розповів у відео на Facebook-сторінці бригади.

Шукав вакантне місце снайпера

Свій військовий шлях Єгер розпочав у Десні, коли навчався на пришвидшених курсах школи снайперів. Потім з десантно-штурмовою групою проходив бойове злагодження.

"Там я був на посаді снайпера, але в розвідувально-диверсійній групі у 2018 році. Коли призвали, то я одразу шукав, де б мене взяли на посаду снайпера. Ну і так потрапив", — пригадує боєць.

"Підтверджених — орієнтовно 50"

Військовослужбовець вичислив місця, де може помічати військових РФ. Там Єгер засідає на позиції, аби контролювати невеликі ділянки лісу. Коли помічає пересування росіян, "відпрацьовує" по цілях.

"У них — лісова місцевість. Це їм допомагає приховано пересуватися. Буває, що можна просидіти весь день і не буде ніякого руху. Може вночі бути. Коли від них є якась активність, то можна вицілювати по декілька цілей на одному і тому ж маршруті. Я не знаю чому, але у них є стежка і вони ходять тільки нею. Хоч і знають, що їм там буде біда, але все одно йдуть тим же маршрутом. І це є перевагою для мене", — ділиться Єгер.

Завдяки тепловізійному прицілу снайпер може працювати як вдень, так і вночі.

"Коли дощі або туман, то трошки зменшується відстань можливості побачити ціль. Також у моєму прицілі є функція відеозапису. За можливості я вмикаю її, коли відпрацьовую. Потім здаю командуванню цей запис. Це є доказом того, що я вразив ціль. Підтверджених — орієнтовно 50", — каже боєць.

Війна снайперів

Зі слів Єгеря, бойовий вихід снайпера може тривати від декількох годин до днів — усе залежить від обставин та місцевості.

"На завдання передусім беру із собою зброю та боєприпаси — майже сотню, щоб постійно були при мені. Гранати теж беру — п'ять або більше. Далекомір, бінокль, їжу, пляшку води. Кікімора є обов'язковою для маскування. Вираховую, в яку місцевість буду йти, під неї стараюся підібрати кікімору, а на місці домасковую її ", — розповідає воїн.

Снайпер каже: останнім часом він працює з напарником.

"Ми обираємо собі дві позиції, маємо між собою радіозв'язок і працюємо з різних кутів, щоб був кращий результат. З того боку тепер є снайпер, і ми його не можемо вичислити. У нього прицільність трохи "кульгає". Це теж наша перевага", — говорить Єгер.

"Друг" снайпера — ранковий туман"

"Друг" снайпера — ранковий туман. Тоді найкраще займати позиції, бо можна пройти непоміченим. Тепловізор погано працює в тумані на великих відстанях. А "ворог" — це сонце рівно навпроти тебе. Доводиться зброю не прикладати або намагатися максимально сховати під маскувальну сітку, щоб не було відблиску від оптичного прицілу", — пояснює стрілець.

Єгер каже: на полі бою хвилювання є, особливо, якщо доводиться "прикривати" побратимів, коли група висувається.

"Моя основна робота — "прикрити" їх. У них є своє завдання, а моє — їхня безпека. Тоді найбільше переживаю. Коли працюю сам, то за себе не так сильно хвилююся, як за побратимів, щоб всі вони повернулися живі та здорові", — говорить військовослужбовець.

Після війни Єгер планує повернутися в лісове господарство, бо любить природу і спокій, а про війну хоче забути як про страшний сон.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок