Змайстрував електромобіль. Богдан Ліпчук. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Змайстрував електромобіль. Богдан Ліпчук. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Змайстрував електромобіль. Богдан Ліпчук. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Суспільне Миколаїв

71-річний пенсіонер із Баштанки змайстрував електромобіль. Кузов автомобіля зробив із фанери, колеса від моторолера та багажне відділення із радянського комбопідсилювача "Гармонія".

Богдан Ліпчук до пенсії працював у школі. Викладав фізику та трудове навчання. Говорить, що тоді мріяв змайструвати щось подібне. Свій автомобіль виготовив із деталей, що були вдома. Купити довелося лише акумулятори, двигуни та лампочки.

Чотири роки пенсіонер з Миколаївщини майстрував електромобіль
Суспільне Миколаїв

"Повороти задні від трактора. Колеса передні від тачки, задні від скутера японського. Кузов я зробив із металевого ободка. Посередині дерев’яна перегородка із верби. Вона легка та виступає в ролі ізолятора, щоб не було замикання", – змайстрував електромобіль Богдан Ліпчук.

Витратив вісім тисяч гривень. Майстрував електромобіль чотири роки.

Довжина автомобіля два метри, ширина один метр десять сантиметрів. Вага 160 кілограмів.

У цьому автомобілі немає ні педалей, ні керма. Керує пенсіонер за допомогою джойстика, який зробив зі шланги та непрацюючого гвинтоверта. Замість педалей два важелі: на газ і гальма. Задні колеса пристосовані для гальмування.

Зараз на автомобілі встановлені два гелеві акумулятори. Це дає можливість на одній зарядці проїхати 40 хвилин зі швидкістю 20 кілометрів за годину. Чоловік хоче встановити чотири літій-іонні акумулятори. Тоді розганяти автомобіль можна буде до 60 кілометрів за годину. Один кілометр пробігу коштує 8 – 10 копійок, – говорить пенсіонер.

Свій винахід пенсіонер планує удосконалювати. Хоче встановити вентилятор та зробити дах.

Авторка – операторка – Вікторія Андрушків.

Читайте також

Вибір редакції

На початок