У російських підручниках прибрали згадку про Київську Русь і Київ

У російських підручниках прибрали згадку про Київську Русь і Київ

ЗМІ
Російська школа
. Російська школа. Фото: ТАСС

У російських підручниках "Окружающий мир" для четвертого класу видавництва "Просвещение" прибрали кілька згадок про Київ у параграфах, які стосуються історії Київської Русі.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Журналісти ознайомились з кількома сторінками відредагованого підручника та порівняли їх із версією 2021 року. Наприклад, якщо у старому виданні йшлося про те, що літопис "Повесть временных лет" написав чернець Києво-Печерського монастиря Нестор, то в новій версії Нестор названий просто ченцем, без уточнення місця, де він жив і працював.

Також у старій версії йшлося про те, що князь Володимир "хрестив увесь народ у Києві, у новій версії написано — "у столиці". Ще одна відмінність — було: "Після смерті Олега у Києві став правити князь Ігор", а стало — "Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор".

Нова редакція підручника "Окружающий мир" поки що не надійшла у продаж — вона тільки відправлена у друк. Крім нової редакції підручника до випуску готуються методичні матеріали, у яких уточнюється роль Києва в історії Росії. Як вважає співрозмовник журналістів у видавництві "Просвещение", ці підручники "надійдуть до шкіл до кінця весни та будуть використовуватись у наступному навчальному році".

Окрім того, у підручнику з історії Росії за шостий клас змінилася дата, яка вважається моментом заснування Русі як держави.

У редакції 2016 року написано: "882 рік, коли Олег об'єднав Новгород та Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави". У редакції 2023 написано: "Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року у Новгород пов'язують утворення держави Русь".

Читайте також

Голова ДСЯОУ: перехід на 12 річну систему освіти з 2024 року вирішить проблему освітніх втрат

"Були три класи, тепер — один". Який вигляд має розбита РФ школа у Мосьпановому на Харківщині

МВС створило сайт з підтвердженими даними про понад 56 тисяч загиблих військових РФ

На початок