Владу Рівного критикують за декомунізацію стели із зображенням жінок. У мерії відповіли

Владу Рівного критикують за декомунізацію стели із зображенням жінок. У мерії відповіли

Владу Рівного критикують за декомунізацію стели із зображенням жінок. У мерії відповіли
Стела стояла у Рівному на перетині вулиць Соборної та Дубенської/Фото: Суспільне Рівне

Демонтаж стели у Рівному, де зображені в обіймах і з хлібом двоє жінок, у спільноті Ukrainianmodernism назвали "вандалізмом". Допис про це опублікували на сторінці організації 18 квітня. Там зазначили, що в українському національному вбранні були фігури жінок з Галичини і Наддніпрянщини. І після цієї публікації, і після самого демонтажу ця тема викликала дискусії в соцмережах і частина рівнян називала рішення влади помилковим. У мерії відреагували на це та зазначили, що зображені там були українка й росіянка.

Позиція Ukrainianmodernism

На сторінці Ukrainianmodernism в Instagram, де публікують матеріали про модернізм, урбаністику та культуру, назвали демонтаж стели "черговим випадком кричущого вандалізму".

"В спробах заробити легкі політичні бали міська влада Рівного демонтувала унікальну мозаїчну стелу. Мозаїка зображувала дві жіночі фігури в українському національному вбранні Галичини і Наддніпрянщини. Як рука піднялась?! Під шумок деколонізації чиновники вже готові зносити будь-що, навіть абсолютно проукраїнські твори мистецтва — все заради рейтингів та імітації діяльності", — йдеться в дописі.

Також автори висловили сумнів щодо історії походження стели:

"Щоб якось виправдати акт вандалізму, влада розповіла байку про те, що стела була встановлена на честь дружби з Білоруссю, і взагалі то маркер радянської епохи. Якщо комусь дві українки в національному вбранні здалися маркером радянської епохи, то в мене до цих людей багато питань.. і порада їхати на Москву".

Позиція мерії

На офіційних ресурсах мерії Рівного 19 квітня з'явилось пояснення причини демонтажу, який відбувся ще на початку квітня. Там зазначили, що роботи пройшли на виконання закону про декомунізацію і назвали об'єкт "Стелою дружби народів".

"Ця стела не несе в собі жодної художньої чи культурної цінності і не є об’єктом культурної спадщини. Це штамповка радянського періоду, яка виготовлена конвеєрним способом. Подібних стел є чимало в різних районах області. На стелі були зображені українка та росіянка у стилізованих костюмах. Позаду був герб української радянської соціалістичної республіки. Подібні стели використовували в якості агітації та пропаганди того часу. Тому зараз у місті їй точно не місце".

Владу Рівного критикують за демонтаж стели з нібито українками. У мерії відповіли
У коментарях пресслужба міськради опублікувала фото, який вигляд стела мала колись. У синьо-жовті кольори її пофарбували після початку АТО. Фото: міськрада

У мерії додали, що наразі стела знаходиться на збереженні одного з комунальних підприємств:

"А в перспективі буде вирішено її подальшу долю. Вона може стати частиною музею тоталітарного режиму, який думають облаштувати на Пагорбі слави".

Читайте також

  • Порушення правил паркування у Рівному: в муніципальній варті сказали, скільки протоколів склали
  • Невідомо, хто його робить: Держпродспоживслужба повідомила про фальсифікат масла з Рівненщини
  • Організатору спідвейних гонок у Рівному облили машину кислотою. Він прокоментував інцидент

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок