Одноразова грошова допомога для волонтерів: як та хто може її отримати

Одноразова грошова допомога для волонтерів: як та хто може її отримати

Одноразова грошова допомога для волонтерів: як та хто може її отримати
ФОТО: Gettyimages

Одноразову грошову допомогу можуть отримати волонтери, які мають групу інвалідності внаслідок надавання допомоги Збройним Силам України чи іншим силовим структурам під час захисту України, а також родичі волонтерів, якщо ті загинули. Відповідні зміни уряд вніс до постанови № 604 від 19 серпня 2019 року. Яку грошову компенсацію можуть отримати волонтери та їхні родичі розповіла головна спеціалістка сектору Міністерства у справах ветеранів України в Чернігівській області Оксана Петренко у програмі "Полудень" на Українському Радіо "Чернігівська хвиля".

Далі з її слів:

Які волонтери можуть отримати грошову допомогу

Це категорія волонтерів, яка безпосередньо надавала допомогу Збройним Силам України та іншим силовим структурам під час повномасштабного вторгнення. До змін в постанові № 604 до такої категорії належали волонтери, які перебували в зоні АТО та ООС.

Згідно з постановою, якщо волонтер отримав поранення, контузії, каліцтва та має довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) й групу інвалідності — тоді призначається одноразова грошова виплата.

Якщо у волонтера є група інвалідності, він має надати комісії, яка утворена при Міністерстві у справах ветеранів, що розташована в Києві, перелік документів. Комісія розглядає їх протягом місяця та ухвалює рішення. Якщо воно позитивне, то вони надсилають його на структурний підрозділ соціального захисту. Потім викликають волонтера, який має написати заяву та рахунок на який потрібно перерахувати ці кошти. Комісія збирається раз на місяць. В комісію входять представники всіх силових блоків України.

Які документи необхідні

Для формування заявки щодо виплати одноразової грошової допомоги необхідно мати з собою перелік документів:

  • заява;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • копія довідки медико-соціальної експертної комісії;
  • довідка про характер отриманих поранень;
  • свідчення керівника одного із підрозділів ЗСУ або інших військових формувань.

Як надається група інвалідності

Якщо у людини були поранення вони мають фіксуватися. Потім потрібно звернутися до сімейного лікаря і він має надати направлення на МСЕК, де комісія вирішує, чи надавати групу інвалідності людині.

Який розмір виплати

Для працездатних людей прожитковий мінімум складає 2 684 гривні на 1 січня 2023 року. Відповідно до постанови, розмір грошової допомоги встановлюється згідно з групою інвалідності волонтера.

  • Для першої групи — 761 000 гривень;
  • Для другої групи — 536 800 гривень;
  • Для третьої групи — 402 600 гривень.

Чи передбачені виплати, якщо волонтер загинув

Так, такі виплати передбачені членам сім’ї загиблого. Їх розмір складає 1 342 000 гривень. Також існує відповідний перелік документів. Повинна бути довідка від судово-медичної комісії про причину смерті.

Гроші можуть отримати чоловік або дружина, діти та батьки.

Сума ділиться на всіх. Якщо хтось із родичів відмовляється від своєї частини, то він має написати письмову заяву.

Читайте також

Електронні трудові книжки: хто має вносити дані та чи є це відмовою від паперових трудових книжок. Пояснює адвокатка

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок