Понад 2 сотні пасок для оборонців приготували студенти та викладачі Вінницького торговельно-економічного інституту у рамках проєкту "Подаруй військовим смак домашнього тепла", який започаткував Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Обрядові хліба за класичною рецептурою випікали у кухні-лабораторії закладу.
"Ми це робимо для наших військових, які дають можливість нашим студентам навчатися, а вчителям працювати. Це наш невеличкий вклад, щоб їхні душі були спокійні в свято Великодня. В нашому колективі також багато жінок, в яких чоловіки, діти та батьки боронять Україну. Ми з задоволенням до цього долучаємося", – розповіла директорка ВТЕІ Наталія Замкова.
На кухні у кожного своє завдання. Студент факультету харчових технологій Богдан Білокур відповідав за тісто із родзинками.
"Додаємо цукор, замішуємо. Потім додаємо яйця. Тут 5 штук на порцію, а у нас тут дві, тому додаємо 10. За технологією головне – жовтки. Чим більше візьмемо, тим жовтіша буде наша випічка. Далі додаємо жири, масло. Краще брати жирніше, щоб щільність була краща. Також додаємо ванільний цукор або есенцію для запаху", – каже Богдан Білокур.

Далі тісто вимішують. Цим процесом займався одногрупник Богдана – Вадим Барчишен.
"Вимішуємо тісто для того, щоб воно підійшло. Треба десь хвилин 20 його місити, щоб воно почало від стінок відставати", – каже хлопець.

"Наша пасочки випікаються при температурі сто вісімдесят градусів, десь тридцять хвилин. Це пасочки на двісті п'ятдесят грамів. Тому достатньо цього часу. Духовка перед цим була розігріта", – розповіла викладачка Ольга Іваніщена.
Прикрашатимуть готові паски глазурʼю. Використовуватимуть вже куплену.
"Беремо охолоджені білки. Один білок на одну пачку. Будемо використовувати патріотичні кольори – сині і жовті. Потім збиваємо до загустіння і збільшення в об'ємі", – каже Ольга Іваніщена.

Частину пасок студенти навчального закладу передадуть оборонцям на фронт, решту – родинам воїнів.
Читайте також
- "Дубові листочки, жолудь та сонце": у Вінниці відбувся майстер-клас із писанкарства
- "Дозволяє людям соціалізуватися": "Театр рівності" як засіб арт-терапії для незрячних