Індія, ймовірно, стане найбільш густонаселеною країною у світі, обігнавши Китай — ООН

Індія, ймовірно, стане найбільш густонаселеною країною у світі, обігнавши Китай — ООН

Індія, ймовірно, стане найбільш густонаселеною країною у світі, обігнавши Китай — ООН
Індія, місто Гувахаті, 14 березня 2023 року, ілюстративне фото: AP

До середини 2023 року Індія, ймовірно, стане найбільш густонаселеною країною у світі, обігнавши Китай, а загальне населення Землі до листопада цього року становитиме понад 8 мільярдів людей.

Про це йдеться у "Звіті про стан народонаселення світу, 2023" Фонду народонаселення ООН, що ж у розпорядженні Reuters.

Так, в організації прогнозують населення Індії на рівні 1,4286 млрд проти 1,4257 млрд у Китаї.

При цьому зазначається, що точну дату, коли Індія обійде Китай, визначити неможливо, зокрема через те, що останній перепис населення в Індії проводився у 2011 році, а наступний, який мав відбутися у 2021 році, було відкладено через пандемію COVID-19.

У звіті також прогнозують, що протягом наступних 30 років понад 50% від загального збільшення кількості людей припаде на Демократичну Республіку Конго, Єгипет, Ефіопію, Індію, Нігерію, Пакистан, Філіппіни та Танзанію.

Раніше повідомлялось, що населення Китаю у 2022 році скоротилося вперше за шість десятиліть. В країні говорять про демографічну кризу і серйозні наслідки для китайської та світової економік.

Значною мірою демографічний спад є результатом політики однієї дитиниПолітика обмеження народжуваності була запроваджена в КНР у 1970-х та передбачала формулу "одна сім'я – одна дитина". У 1980 році заборона була пом'якшена, і сільським родинам дозволили народжувати другу дитину, якщо первістком була дівчинка.У 2013 році парам, у яких один із батьків є єдиною дитиною в сім'ї, дозволили мати другу дитину, а з 2015 року всім родинам країни дозволили мати двох дітей. Обмеження мають низку винятків і за законом не повинні застосовуватися до етнічних меншин у Китаї, яка була запроваджена з 1980 по 2015 рік, а також захмарних витрат на освіту, через які багато китайців не можуть народжувати більше однієї дитини або взагалі мати дитину.

У 2021 році Китай повідомив про найповільніше зростання населення з початку 1960-х років попри скасування у 2015 році своєї "політики однієї дитини". Влада хотіла стимулювати більшу кількість народжень і запобігти демографічній кризі, що насувається.

У травні 2021 року КНР змінила політику обмеження народжуваності та дозволила сім'ям мати до трьох дітей.

Читайте також

В Індії використовують недопалки цигарок у виробництві м’яких іграшок. Як це працює

Від 28 млн до 34 млн — Інститут демографії назвав чисельність населення в Україні. Чому така різниця

У 2023 році в Україні очікується "катастрофічне" падіння народжуваності — Інститут демографії

На початок