За результатами української частини міжнародного конкурсу "Вікі любить пам'ятки", визначили 10 найкращих фотографій культурної спадщини України. Про це повідомили на сайті конкурсу.
У конкурсі брали участь фотографії, створені до 23 лютого 2022 року, тобто до початку повномасштабної війни. Організатори встановили такі правила, аби не наражати на небезпеку фотографів, а "конкурсні світлини не відображали сучасного стану памʼяток і не могли випадково розкрити інформацію, що може зашкодити національній безпеці".

В українському етапі взяли участь 292 учасники, які завантажили 13 982 фотографії. Україна посіла 4 місце за кількістю світлин серед 39 країн-учасників.
У 2022 році переможці національного конкурсу вперше не брали участь у міжнародному етапі. Як зазначають на сайті конкурсу, таке рішення прийняли, адже організатори допустили до конкурсу світлини з Росії всупереч запиту українського організаційного комітету.

"Конкурсні списки “Вікі любить пам’ятки” у Вікіпедії залишаються найбільшою відкритою базою офіційних об’єктів нерухомої культурної спадщини України. Зараз ці списки налічують понад 95 тисяч позицій. За 10 років конкурсу в Україні вдалося отримати у вільному доступі майже 366 тисяч фотографій 39,6 тисяч українських памʼяток.
Документування нашої культурної спадщини є як ніколи актуальним під час повномасштабної війни, коли памʼятки культури та архітектури України постійно перебувають під загрозою знищення», — зазначив член організаційного комітету конкурсу, голова Правління ГО "Вікімедіа Україна" Ілля Корнійко.
"Вікі любить пам’ятки" (Wiki Loves Monuments) — щорічний міжнародний фотоконкурс, один із найбільших у світі. Учасники фотографують пам’ятки культурної спадщини у своєму регіоні для ілюстрування Вікіпедії. Фотоконкурс з'явився у Нідерландах, а в Україні проводиться з 2012 року.







Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!