Як РФ поширює дезінформацію — аналіз британської розвідки

Як РФ поширює дезінформацію — аналіз британської розвідки

Кремль, Москва, Росія
Кремль, Москва. Фото: АР

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ систематично використовує інформаційні операції як основний елемент своєї стратегії. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

За даними британських розвідників, Росія культивує численні канали та проксі-сервери для поширення дезінформації: навмисного створення та поширення неправдивої або підтасованої інформації.

“Одним із компонентів російської дезінформації є "відмивання наративів", коли Росія просуває інформацію від проксі-серверів або неперевірених джерел у соціальних мережах, яка потім проникає в більш мейнстрімні або державні ЗМІ”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Це має на меті приховати джерело інформації, щоб російській державі було легше дистанціюватися від повідомлення. Потім вона просуває дезінформаційні фрагменти повідомлення, маскуючи при цьому свої корисливі інтереси, відзначили у британській розвідці.

“Російські державні суб'єкти представляють маніпульовані наративи як організовано, так і кон'юнктурно. Їхні поточні пріоритети майже напевно включають дискредитацію українського уряду та зменшення міжнародної підтримки України”, — наголошують британські розвідники.

Читайте також

Україна отримала ЗРК Patriot від Німеччини, Польща розблокує транзит українського зерна. 420 день війни.Онлайн

Сили оборони відбили понад 60 атак на 4 напрямках — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 13 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

В ISW пояснили, чому Путін відвідав окуповані території Херсонщини і Луганщини

Вибір редакції

На початок