На Житомирщині з початком повномасштабної війни призупинили фінансування поточних і капітальних ремонтів автодоріг. В обласній службі відновлення і розвитку інфраструктури кореспондентам Суспільного розповіли, що єдиний вихід із цієї ситуації в умовах війни – проводити ремонти на умовах співфінансування з громадами області.
Микола Сергієнко та Віталій Кучер – водії рейсових автобусів, які щодня возять пасажирів у північні райони області. Микола каже, що із всього маршруту ділянка дороги через селище Черняхів – найгірша, і з початком весни ям на дорозі стало ще більше.

Міст за Черняховом взагалі неможливо проїхати, говорить колега Миколи Віталій Кучер.
Зі слів водіїв, дорога потребує хоча б якогось ремонту або, принаймні, підсипання.
"Як було, так і лишилося – одні ями, – розповідає пасажир однієї з міжміських маршруток Сергій Семенов. – В тій стороні багато підприємств, які видобувають граніт, щебінь – от вантажівки і розбили дорогу. А дорога неперспективна: якщо за центральними слідкують, то за другорядними – ні".

Водій маршрутки Олександр, який їздить маршрутом Житомир – Попільня, каже, що деякі з його пасажирів просять зупинитися, бо в дорозі їх сильно трясе і від того вони зле почуваються.

"У лікарню їду кожного дня. Погана дорога, дуже – яма на ямі. Не хочеться їхати, а машиною тим більше, бо їхали раз і колесо відлетіло", – розповіла пасажирка Олеся Мартинюк.


З початком повномасштабної війни усі плани по ремонту доріг у Житомирській області призупинені, говорить заступник начальника служби відновлення і розвитку інфраструктури у Житомирській області Юрій Ходаковський.
"Поточні і капітальні ремонти на сьогоднішній день зупинені і не фінансуються. Основна доля бюджету йде на оборону країни від агресора. Тому ми працюємо у межах експлуатаційного утримання. На всіх цих дорогах ми плануємо виконувати аварійний ремонт гарячим асфальтобетоном і струменевим методом у межах визначеного фінансування. До кінця квітня плануємо завершити весняне комісійне обстеження стану автомобільних доріг, складемо акти, випишемо протоколи і покроково будемо все ліквідовувати", – каже чиновник.

За словами Юрія Ходаковського, єдиний вихід у цій ситуації – ремонтувати дороги разом із громадами на умовах співфінансування.
"Звертаємося до громад: розгляньте на своїх сесіях зі своїми громадами, депутатами можливість співфінансування. Не думайте, що ці гроші підуть в нікуди – ви вкладаєте у свою громаду. Приходьте до нас із такими пропозиціями. Нам тоді буде простіше йти до вищого керівництва із такими пропозиціями. Таким чином спільними зусиллями ми зможемо відновити гарний стан наших автошляхів", – каже Юрій Ходаковський.
Читайте також
- Пам'ятники, хрести та огорожі довкола могил на цвинтарі у Житомирі пошкодили дерева, що впали під час буревію.
- Реєстрація на НМТ: більше половини майбутніх учасників тестування на Житомирщині обрали третім предметом історію України.
- На Житомирщину прибувають більше 40 переселенців з Донецької області.
- 120 жителів Житомирщини, які не перебувають на обліку служби зайнятості, отримали ваучери на навчання.
- Наслідки весняного паводка: у вихідні рятувальники тричі відкачували воду з приватних домогосподарств Житомирщини.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: