План сталої міської мобільності Ужгорода представили в міськраді

План сталої міської мобільності Ужгорода представили в міськраді

План сталої міської мобільності Ужгорода представили в міськраді
Фото: Ужгородська міська рада

Розробили план за проєктом "SUMCITYNET: міста за покращення доступності і кліматично сталу міську мобільність". Зробили це представники організації "Урбан Консалтинг". Про це розповів керівник Андрій Коман. За його словами, їхніми партнерами були представники громадської організації "ФОРЗА". Вони організували 13 зустрічей із громадою міста. Замовником цього проєкту була Ужгородська міська рада.

План сталої міської мобільності — це динамічний документ, у якому прописується стратегія розвитку міста.

Керівник організації "Урбан Консалтинг" каже що, є різні рекомендації, розроблені в країнах західної Європи щодо того, як саме повинен розроблятися цей документ. "Ми в своїй практиці відштовхуємося від тих європейських практик, які вже були розроблені. Основний акцент робиться на людях, на їхній комфорт, на безпеці пересування. Ми аналізуємо те, як люди переміщуються в місті на даний час. Проводили соціологічне опитування, проводили візуальне дослідження міста. Уже на основі зібраних даних розробляли транспортну модель і після неї конкретні рішення щодо імплементації цієї транспортної моделі. Цей документ передаємо нашому замовнику для використання. Далі на основі цієї стратегії місто може приймати рішення, які подальші проєкти вони хочуть втілювати, вони можуть замовляти проєктно-кошторисну документацію, можуть розробляти проєкт, закладати це в бюджет на цей рік, чи на наступний рік і далі продовжувати рухатися згідно з цією стратегією", — розповів чоловік.

Голова ГО "Форза" Леся Лойко розповіла, що в плані є декілька розділів. "Є розділ, спрямований на упорядкування паркування, там даються конкретні рішення, яким способом зараз підходити до паркування автомобілів з тим, щоб воно не було хаотичним, щоб ця послуга була доступна людям. Є конкретні напрацювання, як покращити умови для тих людей, котрі пересуваються пішки, якими способами — це освітлення, озеленення, пониження бордюрів, створення умов для людей, котрі погано чують, погано бачать, щоб їм було безпечно й комфортно ходити пішки. Є конкретні пропозиції, як покращити рух велосипедами. Наразі цей рух в місті займає 2%. Є конкретні пропозиції щодо безпеки руху. Бачимо, що відбуваються певні зрушення, у нас надзвичайно небезпечною по ДТП з пішоходами була вулиця Минайська, зараз там зробили піднесені пішохідні переходи, що мають дві мети — аби комфортно було переходити пішоходам з двох боків та щоб зменшити швидкість автомобілів. План є комплексним. Він пропонує рішення недорого вартісні короткострокові на 5 років, або які можна реалізувати за 5 років, більш стратегічні на 10 років та ще більш стратегічні на 15 років", — каже жінка.

Наразі в Ужгороді є 27 комунальних автобусів, вони нові й зручні, відповідають усім вимогам, розповів заступник Ужгородського міського голови Василь Пинзеник. "Наступний крок, який ми робимо в цьому напрямку — це введення платного паркування. Наш тариф є одним з найвищих в Україні, дорожче наразі у Львові — 40 грн, у нас 25 грн за годину. Я впевнений, що в цьому напрямку потрібно рухатися далі, має бути чимбільше місць для паркування. План міської мобільності — це своєрідна конституція цих всіх правил і вирішення тих проблем. Також в рамках проєкту "SUMCITYNET", крім Плану сталої міської мобільності, були зроблені підняті пішохідні переходи. Також дуже хороша річ у рамках цього проєкту — це парклети — зони для відпочинку містян, але ідея полягає в тому, що парклети мають встановлюватися тільки за рахунок простору автомобілів, тобто ми з вулиць забираємо місце, де могли б паркуватися, проїжджати автомобілі й робимо так такого плану відпочинкові зони", — ділиться чоловік.

Читайте також:

  • НАТО посилює оборонну стратегію, в Україні розпочали розслідування зізнань екс-"вагнерівців". 419 день війни. Онлайн
  • "Закликав до від’єднання Закарпатської області зі складу України". Жителя Берегівського району підозрюють у сепаратизмі
  • "Розпалювали антисемітські настрої на Закарпатті". СБУ повідомила про підозру двом громадянам Білорусі

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

Вибір редакції

На початок