Деякі райони Дніпра та три громади Дніпровського району підтоплені. У воді приватні житлові будинки, господарчі споруди, городи та територія набережної. Причини виходу води з берегів, як сказав Суспільному директор з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк, – це завчасне заповнення водосховищ та неналежний стан гідротехнічних об’єктів.
Частина Дніпра та Обухівська, Петриківська і Підгородненська громади Дніпровського району підтоплені. У воді приватні житлові будинки, господарчі споруди, городи та територія набережної.
Що кажуть жителі Дніпра
Суспільне поспілкувалося з жителями Дніпра.
"Ніколи не бачила, щоб так піднімався, перший раз таке бачу. Я ж розумію так, що ми повинні по цьому ходити, а ми не ходимо по цьому, тобто це багато піднявся рівень води", – каже Тетяна.

"Жах! Я такого ще не бачила. Це все було на суші, а зараз от так розлилося!" – говорить Владислава Масякіна.
"Такий приплив великий! Брудно дуже, хотілося б, щоб прибрали, бо не гарно", Наталя – зазначає Наталя.
Які причини підняття рівня води: думка експерта
Одна з причин виходу води з берегів, каже директор з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк, завчасне заповнення водосховищ, яке, згідно з правилами експлуатації, мало б завершити лише в кінці травня.
"У п’яти водосховищах накопичено води на півтора км³ більше, відповідно нормального об’єму, який передбачається правилами експлуатації. Це робиться для того, щоб унеможливити ризики спорожнення Каховського водосховища. В результаті цих дій і плюс опади, які випали по всій території України, які збільшували приплив як в основному руслі, так і по інших річках, які впадають у Дніпро, ми маємо таку ситуацію", – Михайло Яцюк.
Однак, за словами Михайла Яцюка, запобігти підтопленню можна було, за умови якісної підготовки до весняного водопілля. Також, каже, проблема в тому, що в Україні є велика кількість безгосподарних гідротехнічних об’єктів та ставків, які ніхто не контролює, а отже там часто відбуваються підтоплення через їхній неналежний стан.

"Треба проконтролювати, щоб річище були не захаращені, щоб водопропускні отвори, або мостові переходи, або інші гідротехнічні споруди, які є на річках, щоб вони були відкриті, вільні, доступні, мали належний експлуатаційний технічний стан", – говорить експерт.
Вихід води з річок, за словами Михайла Яцюка загрожує руйнуванню гідротехнічних споруд, водозабірних споруд (завдяки яким населення має питну воду). А значне підтоплення сільськогосподарських угідь може призвести до втрати врожаю.
Що говорить місцева влада
У міськраді Дніпра кажуть, що роблять усе, аби запобігти негативним наслідкам повені.
"Усі шандорні загородження відкриті на максимально допустимий рівень. Відкачувати воду зараз немає сенсу, це приблизно те саме, що з одного кута басейну поставити насос і перекачувати в інший. Поки рівень води не спаде, нічого зробити, на жаль, зараз поки що я не бачу нічого реального, це моя особиста думка. Я вважаю, що ситуація покращиться", – зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.
Читайте також
Підтоплені понад 150 дачних будинків: на Дніпропетровщині долають наслідки весняного водопілля
Через паводок у Дніпрі погіршилися показники якості води – "Дніпроводоканал"
В низці областей оголошено червоний рівень небезпеки через повені — Укргідрометцентр
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро