На Обухівщині чоловіка покусав домашній собака, у якого виявили сказ

На Обухівщині чоловіка покусав домашній собака, у якого виявили сказ

На Обухівщині чоловіка покусав домашній собака, у якого виявили сказ
Ілюстративне. Фото: Unsplash

Жителя села Жуківці на Київщині покусав домашній собака, у якого виявили сказ. Про це повідомив директор Обухівської районної філії ДУ "Київський ОЦКПХОбласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ" Анатолій Власенко.

Пес покусав господаря 13 квітня, а вже через день домашня тварина загинула. У неї лабораторно підтвердили діагноз "сказ".

Спільно з Обухівською районною лікарнею ветеринарної медицини та фахівцями Обухівської районної філії проведені подворові обходи в Жуківцях, аби виявити людей, які контактували із хворою твариною.

Також мешканців закликали ізолювати домашнього улюбленця та показати його ветеринару, якщо тварина почала поводити себе нетипово та агресивно.

"У випадку отримання укусів і травм, завданих домашнім улюбленцем, негайно звертайтеся до лікаря. Сказ – це смертельно небезпечна хвороба для людини", — зазначив Власенко.

Він додав, що найкращим метод профілактики сказу для тварини є вакцинація.

Що відомо про випадки сказу у тварин на Київщині

На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці і прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

На початку квітня у кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти.

У червні минулого року у Печерському районі Києва зареєстрували випадок сказу тварин. Житлові та паркові масиви Печерського та Голосіївського районів визнали загрозливою зоною.

У вересні 2022 року у селі Борщів Броварського району Київщини підтвердили захворювання на сказ домашнього кота. Через це у Броварському районі запровадили карантин.

У Кагарлицькому районі виявили сказ у собаки. Через це з 9 листопада 2022 року було оголошено карантинною зоною село Переселення з прилеглими територіями.

Читайте також

Чим небезпечний сказ і як від нього вберегтись. Поради львівських медиків

На Волині в домашнього кота, який покусав чотирьох людей, виявили сказ

Вибір редакції

На початок