На Вінниччині відкрили ще два "Класи безпеки"

На Вінниччині відкрили ще два "Класи безпеки"

На Вінниччині відкрили ще два "Класи безпеки"
Фото: ДСНС

"Класи безпеки" відкрили у Вінницькому ліцеї №7 та на базі Гайсинського районного управління ДСНС. Загалом, у навчальних закладах області таких діє 340. Вінниччина на першому місці серед усіх регіонів України. Про це Суспільному повідомив очільник обласної служби порятунку Руслан Шевчук.

"Клас безпеки" у ліцеї №7

Над створенням "Класу безпеки" у ліцеї №7 імені Олександра Сухомовського працювали майже 2 місяці. Про це Суспільному розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи Наталія Терновенко. Гроші на облаштування класу збирали громадські організації. Загалом, каже Наталія Терновенко, витратили 10 тисяч гривень. Аудиторію поділили на кілька зон.

"Ми зібрали матеріал, який доповнений кюар-кодами, до яких підв'язані матеріали з роз'ясненнями на ютуб-каналі. Дітки можуть переглянути відео з інформацією про домедичну допомогу, цивільний захист, пожежна безпека, ПДР та певний осередок психологічної допомоги", – говорить Наталія Терновенко.

На Вінниччині відкрили класи безпеки
Фото: Суспільне Вінниця

На відкриття запросили ДСНС. Рятувальники показали учням пожежно-технічне обладнання, розповіли про мінно-вибухову та пожежну безпеку.

"Показували бензоріз, хомутатори для підняття плит, пожежний ствол рукава, сокири, молоти, все, що потрібно для гасіння пожежі та ліквідації її наслідків. Також провели інструктаж щодо поводження з вогнем. Розповіли, куди дзвонити, щоб викликати службу порятунку", – каже пожежний Олександр Лісєнков.

Запросили на захід також аварійну газову службу. Її представниця Лариса Логінова розповіла дітям про те, які прилади та інструменти використовують для виявлення джерел витоку газу та ліквідації надзвичайних ситуацій.

"Ми розповіли правила безпеки, як користуватися приладами та яких правил потрібно дотримуватися, коли використовується газ в побутових умовах. Як викликати нашу службу. Діти задоволені, роздивлялися засоби індивідуального захисту, розпитували газовиків про інструменти та їх роботу", – говорить Лариса Логінова.

На Вінниччині відкрили класи безпеки
Фото: Суспільне Вінниця

Робити штучне дихання на манекені спробувала 3-класниця Марія Рубіна.

"Тут все так прикрашено, мені дуже сподобалося. Тут є такі малюнки і карточки, де написано як потрібно поводитися, якщо пожежа, протік газу. Тут будуть розповідати про те, як надати домедичну допомогу, як вберегтися від пожежі. З ними нам буде цікавіше навчатися, ми будемо знати, як собі зберегти життя", каже Марія Рубіна.

Клас безпеки на базі ДСНС

Клас безпеки на Вінниччині відкрили і на базі Гайсинського районного управління ДСНС. Це перший безпековий простір на базі частини, як розповів Суспільному начальник обласних рятувальників Руслан Шевчук.

Облаштували кілька локацій: з цивільного захисту, пожежної та мінної тематики, домедичної допомоги, техногенної безпеки, правил дорожнього руху. Серед експонатів — речі, які або стали причиною пожежі, або пошкодив вогонь.

"Тут присутні начальники районних управлінь. Ми їх спеціально запросили для того, щоб вони цей напрямок розвивали в себе на територіях. Щоб були і мультимедійні проектори, і телевізори, щоб все було в ігровій формі", — говорить Руслан Шевчук.

На Вінниччині відкрили класи безпеки
Фото: ДСНС

Перший урок для учнів 7 ліцею рятувальники разом із дружиною юних рятувальників "Сигнал" провели в ігровій формі.

"Потрібно знати заходи безпеки при різних ситуаціях. Наприклад, якщо ми знайшли вибухонебезпечні предмети чи сталася пожежа, треба виконувати певні дії", — говорить учениця 7 ліцею Юлія.

На Вінниччині відкрили класи безпеки
Фото: ДСНС

Опісля для учнів провели змагання на смузі перешкод. Її облаштували відповідно до віку учасників.

Читайте також

  • "Сухі" борщі для оборонців готують працівники ліцею на Вінниччині
  • У Вінниці студенти приготували понад дві сотні пасок для оборонців

Вибір редакції

На початок