У центральному парку Дніпра рятують 200-річний дуб

У центральному парку Дніпра рятують 200-річний дуб

У центральному парку Дніпра рятують 200-річний дуб
Фото: Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради

У Дніпрі, в центральному парку імені Глоби, рятують 200-річний дуб, висаджений, за переказами, ще засновником парку Лазарем Глобою. Про це повідомили в департаменті парків та рекреації Дніпровської міської ради.

У центральному парку Дніпра рятують 200-річний дуб
Пам'ятник Лазареві Глобі в Дніпрі й дуб його імені. Фото: Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради

Фахівці парку видалили цементну пломбу з кавернивеликого дупла дуба черешчатого (Quercus robur) та очистили саму порожнину.

У центральному парку Дніпра рятують 200-річний дуб
200-річний дуб у Дніпрі. Фото: Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради

Потім вони тимчасово закрили отвір в дереві спеціальною сіткою, яка пропускає повітря й має убезпечити дерево від потрапляння всередину опалого листя, дрібних гілок, сміття.

Як зазначили в департаменті, раніше помилково каверну запломбували й це погіршило стан дерева – спровокувало розвиток інфекцій всередині дерева.

«Саме через це спеціалістами з догляду за зеленими насадженнями «Департаменту парків та рекреації» Дніпровської міськради після обстеження даного дерева було прийнято та погоджено з керівництвом рішення про видалення так званої пломби», – йдеться в повідомленні.

Відомо

  • Лазар Глоба – осавул Війська Запорозького, який після виходу у відставку (1743) оселився на правому березі Дніпра (у межах сучасного міста Дніпра) і посадив три сади: на Монастирському острові, на березі Дніпра напроти цього острова і внизу при слободі Половиця. Прожив понад сто років і був похований у своєму саду (нині парк імені Глоби).
  • Дерева, яким по кілька сотень років, в Україні – не рідкість. Деякі з них мають імена й охороняються місцевою громадою. Так, у Вінниці росте 200-річний «дуб Гаврило», який має у діаметрі півтора метра.
  • На площі перед замком у Луцьку ріс 200-літній «Лесин ясен», який був ботанічною пам’яткою природи місцевого значення. Він упав 30 червня о 4 ранку. Причину наразі з'ясовують фахівці.
  • Вік «дуба Максима Залізняка», який росте біля хутора Буда у Холодному Яру на Черкащині, оцінюється в близько 1100 років. Він входить до десятки найстаріших дубів Європи.

Читайте також

На початок